Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, 6 Şubat’ta meydana gelen depremden etkilenen bölgelerle ilgili olarak amacımız bu şehirlerin ekonomisinin canlılığını devam ettirmek olmalı açıklamasında bulundu.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda açıklamada konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlı Rıfat Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada depremden etkilenen illere Ordu Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Adil Levent Karlıbel ile birlikte ziyaretlerde bulunduğunu aktardığı açıklamada bölgede depremin ardından büyük bir dayanışma olduğunu, kimin ne kadar imkanı var ise destekte bulunduğunu ve Türk milletinin birliktelik ve yardımlaşma duygusunun önemine dikkat çekti.

İş dünyası olarak toplam 5 bine yakın miktarda yardım tırı gönderildiğini açıklayan Rıfat Hisarcıklıoğlu “Şu anda 10 ayrı yerde hazır mutfağımız var ve oradaki kardeşlerimize 3 öğün yemek çıkartıyoruz, mutfaklarımız ramazan ayı boyunca da orada olup sahur ve iftar verecekler” açıklamasında bulundu.

İş Gücünü Korumalıyız

Yaptığı açıklamada deprem bölgesinde iş gücünün kaybedilmemesi gerektiğini savunan Rıfat Hisarcıklıoğlu “Bölge çok önemli bir tarım bölgesi, önemli bir sanayi bölgesi, burada iş gücünü de kaybetmemiz lazım, çünkü birçok yere kardeşlerimiz misafirperverlik yapıyorlar ama esas olarak oradaki şehirlerin ekonomisinin canlılığını devam ettirmemiz lazım. Bunun için ise normal hayatlarına dönebilmeleri için çadır, konteyner, bunlara ihtiyacımız var el birliği ile hep beraber bunlara destek olmalıyız bizim vazifemiz bu” açıklamasında bulundu.

Deprem bölgesine yönelik olarak başlatılan Tedarikçim Deprem Bölgesinden kampanyası hakkında da açıklamalarda bulunan Hisarcıklıoğlu “Para vermekten daha önemli bu iş, sanayicisin, aynı üretici İstanbul’da da var, deprem bölgesinde de var buradan al ki orada çark dönsün, döndürmemiz lazım” ifadesini kullandı.

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları

Ulusal gıda perakendecileri için de özellikle ihtiyaçlarını bu bölgeden sağlamaları gerektiğini aktaran Hisarcıklıoğlu, “E-Ticaret Pazar yerlerini biliyorsunuz, bu bölgedeki kardeşlerimizin sattıkları, ürettikleri ürünleri sıfır komisyonla, Hepsiburada ve Trendyol şimdi başladı, sıfır komisyon alıyor buradaki kardeşlerimizden. Herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor” açıklamasında bulunurken bölgeye desteğin bu şekilde de yapılabileceğinin altını çizdi.