Torku firması bugün sosyal medyanın gündeminde. Birçok kişi sosyal medyadaki tartışmalar sonrasında Torku kimin sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, Torku'nun sahibi kim soru işareti Torku kime ait? Recep Konuk kimdir, kaç yaşında?

Sosyal medyada yaşanan tartışmaları sonrasında Torku kimin sorusunun yanıtı en çok araştırılan başlıklar arasında yer aldı. Torku devletin mi, Torku'nun sahibi kim gibi soruların yanıtı arama motorunda yoğun bir şekilde aranıyor. Peki, Torku yönetim kurulu başkanı Recep konuk kimdir Kaç yaşında? Torku'nun sahibi devlet mi?

Torku kimin, torku'nun sahibi kim?

Çiftçilerin kurduğu bir kooperatif olan Torku Birgül Konya Şeker fabrikalarında üretime başlamıştır. Fabrika 1953 yılında kurulmuştur ancak sonra Konya Şeker ismini almıştır. 2007 yılında Torku büyük bir atılım gerçekleştirerek farklı alanda da ürünler üretmeye başlamıştır. Torku'nun yönetim kurulu başkanı ise Recep konuktur.

Konya Şeker tarafından üretilen ürünlerin tek bir çatı altında toplandığı firma Torku firması olmuştur. Çikolata, şekerleme, unlu mamuller, Şeker, modern seracılık, dondurulmuş ürünler Birgül et ve et ürünleri ile süt ve süt ürünleri üreten Torku firması aynı zamanda bitkisel yağlarla üretmektedir. Recep konuk döneminde büyük bir atılım gerçekleştiren Torku şu anda Türkiye geneline ürün üretmeye devam etmektedir.

Asgari Ücrette Artış Sinyali Verildi! Mart Ayında Ara Zamla En Az 20 Bin TL Maaş! Asgari Ücrette Artış Sinyali Verildi! Mart Ayında Ara Zamla En Az 20 Bin TL Maaş!

Recep Konuk kimdir?

Recep Konuk, Konya pancar ekicileri kooperatifi ile Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş. yönetim kurulu başkanlığına oy birliği ile seçilmiştir. Torku markasına giden yolun mimarlarından biri kesinlikle Recep konuk olarak bilinmektedir. 1956 yılında Türkmen camili köyünde dünyaya gelen Recep konuk, Konya Selçuk Üniversitesi'nden mezun olmuş ardından da Dokuz Eylül Üniversitesi'nde işletme okumuştur. Yönetici ve öğretmen olarak Şanlıurfa'da görev yapan Recep Konuk İş hayatına ise 1985 yılında atılmıştır. Recep konuk zirai ürünler ve tarım makineleri ticareti yaparken 1994 yılında Çumra Belediye Başkanı seçilmiştir. 1999 yılında Konya pancar ekicileri kooperatifi ve Konya Şeker, 2000 yılında ise Pankobirlik yönetim kurulu başkanlıklarına seçilen Recep konuk, ardından da sırası ile şeker Kurumu, milli Kooperatifler birliği ve şeker kurulu üyeliklerine seçilmiştir. Recep Konuk 1999 yılında Konya pancar ekicileri kooperatifi ve Konya Şeker yönetim kurulu başkanlığına seçildikten sonra ilk olarak Rehabilitasyon yatırımlarına başlamıştır. 40 milyon dolar eksi bakiye ile görevi devralan Konuk, ilk olarak 50 yıllık teknolojiyi yenilemiş ve verimliliği arttırmış Daha sonrasında ise Torku markasını yaratmıştır.