Survivor 2022 yarışmacısı Nisa Bölükbaşı ünlüler takımından rakibi olan Nagihan Karadere hakkında Doping iddiasını gündeme getirmişti. Survivor All Star'da dün akşam yapılan ada konseyi sırasında Nagihan’a dönerek "Senin streroidden beynin yanmış' Diye konuşan Nisa aynı zamanda milli atletin Doping yaptığını öne sürdü. Nagihan Karadere ise bu iddiaya 11 yıldır rekorunun durduğunu belirterek cevap verdi. Nagihan karadere'nin doping yaptığı yönündeki iddialara Atletizm Federasyonu da yanıt verdi.

Survivor 2022 All Star yarışmasında her geçen gün yarışmacılar arasındaki rekabet artıyor ve tartışmalar da büyüyor. Dün akşam oynanan dokunulmazlık oyunu sırasında ünlüler takımından daha Nihan Karadere ile gönüllüler takımı arasında büyük tartışmalar yaşandı. Ada konseyinde de devam eden tartışma sırasında gönüllüler takımı yarışmacısı Nisa Bölükbaşı Nagihan'a dönerek 'Senin steroidden beynin yanmış" dedi. Ada konseyinde olayın sıcaklığı ile Nisa'nın söylediklerini anlayamayan Nagihan ise ertesi günkü oyunda ne demek istediğini sordu. Nisa Bölükbaşı ise Nagihan'ın Doping yaptığını iddia etti.

Ben dopingden yakalanmadım

Nisa Bölükbaşı'nın Doping iddialarına cevap veren Nagihan Karadere ise kendisinin Kesinlikle böyle bir şeyle yakalanmadığı belirterek 11 yıldır rekorunun durduğunu söyledi. Ancak Nisa’nın bu iddiaları sonrasında birçok kişi arama motorunda Nagihan'ın Doping skandalı var mı sorusuna yanıt atmaya başladı. Nagihan karadere'nin Doping yaptığı yönündeki iddialar sonrasında Türkiye Atletizm Federasyonu da tartışmalara son noktayı koyacak açıklamayı yaptı.

Arda Güler'e Tepki Dinmiyor! Sosyal Medya Genç Futbolcuyu Ateş Altına Aldı! Arda Güler'e Tepki Dinmiyor! Sosyal Medya Genç Futbolcuyu Ateş Altına Aldı!

nagihan-karadere-doping-yaptigi-iddialarina-atletizm-federasyonundan-aciklama-nisa-bolukbasi-ort-2

Nagihan Karadere Doping yaptı mı?

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından yapılan açıklamada bir televizyon programında yaşanan ve milli atletin İmajını olumsuz etkileyen tartışmalarla ilgili açıklama yapılma gereği doğdu bildirildi. Nagihan Karadere'nin hala 400 metre engelli Türkiye rekorunu elinde bulundurduğuna dikkat çeken federasyon, Eski milli atlet Nagihan Karadere ile ilgili Doping iddialarının Mesnetsiz olduğunu dile getirdi. Türkiye Atletizm Federasyonu’undan yapılan açıklamanın devamında ise Şu ifadeler kullanıldı;

"Kariyeri boyunca 10 yıldan fazla milli formayı giyen Karadere'nin zamanında dopingden yakalandığı iddia edilmiş ve karalanmaya çalışılmıştır. 400 metre engelli branşında 55.09'luk Türkiye rekorunu 2011'den bu yana elinde tutan Nagihan Karadere'nin zamanında dopingden yakalandığı iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Bu vesileyle kamuoyunu bilgilendirirken, popüler mecralardaki tartışmaların atletizmin imajına zarar verdiğini hatırlatıyor, hem katılımcıları hem de program yapımcılarını bu gibi konularda daha hassas olmaya çağırıyoruz."