PTT’den büyükanne ve büyükbabalara müjdeli haber geldi. Bayram öncesinde ilaç gibi gelecek ödeme yapılacak. Torunu olan ve başvuru yapan emekliler geri ödemesiz para alabilecek. Bayram öncesinde bu ödemeler adeta emekliye ilaç olacak. Torun parası olarak verilecek ödemeler adeta emeklilerin bayram harçlığı ihtiyacını da ortadan kaldıracak.

PTT, Bayram öncesinde torunu olan büyükanne ve büyükbabalara güzel haberi duyurdu. Yaşanan ekonomik kriz, artan enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle kara kara düşünen büyükanne ve büyükbabaların Bayram harçlığı PTT'den geliyor. Torunlarına harçlık vermek isteyen ancak Bayram ikramiyesinde artış bulamayan emekliler Bu sayede Bayramı daha rahat geçirecek. Başvuru yapan emekliler torunları için devletten para alma şansına sahip olacak. Yani devlet eli Bu bayramda vatandaşların üzerinde olacak. Büyükanne ve büyükbaba Lara torunu yardımı olarak yeri ve ödemesiz verilecek olan paralar PTT gişelerinden alınabilecek. Peki, PTT sorun yardımı nasıl alınır? PTT Torun yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Torunu olan emekliye müjdeli haber: PTT geri ödemesiz 425 TL para verecek, bayram harçlığı geliyor!

PTT Torun fazlası yardımı ile ilgili detaylar milyonlarca vatandaş tarafından yoğun bir şekilde arama motorunda araştırılan başlıklar arasında yer alıyor. Devletin yardım eli her geçen gün vatandaşların üzerinde daha da hissedilirken bayram öncesi torunlarına bakan büyükanne ve büyükbabalara nakdi destek verileceği duyuruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan son dakika duyurusuna göre Torun parası yardımı PTT'den alınabilecek. Başvuru yapanlar, ödemelerini karşılıksız ve geri ödemesiz olarak PTT gişelerinden tahsil edebilecek.

torunu-olan-emekliye-mujdeli-haber-ptt-geri-odemesiz-425-tl-para-verecek-bayram-harcligi-geliyor-4-2

425 TL nakliye destek verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2022 yılında yeni bir uygulamayı daha devreye aldı. Hem devam eden ekonomik kriz Sen de hayat pahalılığı nedeniyle zorlanan büyükanne ve büyükbabalar Bayram öncesinde Torunlarına harçlık vermeyi istiyor ancak Kara kara düşünüyor. Özellikle Bayram ikramiyelerinde beklenen artışın olmaması ile birlikte Emekli vatandaşlar torunlarına mahçup olacaklarını düşünerek bir hayli üzülmüştü. Ancak büyükanne ve büyükbabaları rahatlatacak haber PTT’den geldi. Torunlarına bayramlık ve hediye almak isteyen Bayram harçlığı vermek isteyen emekliler hemen başvuru yaparak PTT tarafından sağlanacak nakdi destek ödemesinden faydalanabilir.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

torunu-olan-emekliye-mujdeli-haber-ptt-geri-odemesiz-425-tl-para-verecek-bayram-harcligi-geliyor-4

Başvurular ve şartlar

PTT bayram öncesinde torun yardımı olarak büyükanne ve büyükbabalara 425 TL nakdi Ödeme yapacak. Torunlarına Bakmak zorunda olan büyükanne ve büyükbaba lar 3 yaşından küçük olan torunları için hemen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile torun yardımı başvurusu yapabilirler. Ancak torun yardımı alabilmek için çocuklarına bakan büyükanne ve büyükbabaların herhangi bir sağlık ya da fiziksel engelinin bulunmaması gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden de başvuru işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Başvurular tamamlandıktan sonra torun parası PTT aracılığı ile veriliyor. Yani onay alanlar PTT gişelerine T.C. kimlik kartları ile giderek paralarını tahsil edebiliyor.