Tottenham efsane teknik adam Jose Mourinho’yu Neden kovdu! Peki Mourinho yine neden kovuldu? Mourinho bugüne kadar çalıştırdığı hangi takımdan ne kadar tazminat aldı? Tottenham ligde kaçıncı? İşte Jose Mourinho’yu dosyası!

Tottenham ile harikalar yaratan Jose Mourinho kovuldu. Mourinho neden Tottenham'dan kovuldu? Tottenham'dan 40 milyon Euro tazminat ile kovulan Jose neden fırtınalar estirdiği takımdan neden gönderildi? 

İngiltere Premier Lig ekibi Tottenham, Jose ile adeta bambaşka bir kulüp olmasına rağmen teknik direktörü Jose Mourinho'yu kovdu. Bu kovulmanın perde arakasındaki iddialar birbirini kovaladı. Portekizli teknik adamın ekibi Joao Sacramento, Nuno Santos, Carlos Lalin ve Giovanni Cerra'nında da görevlerine son verildi.

2019 yılında takımın başına getirilen Portekizli deneyimli teknik adam Jose Mourinho, 86 maçta 45 galibiyet 24 de mağlubiyet almıştı. Mourinho'nun Tottenham macerası Amazon'da All or Nothing: Tottenham Hotspur adıyla yayınlanmış ve büyük ilgi görmüştü.

Galatasaray Victor Nelsson Transferi ile Kasasını Dolduracak! İtalya'dan Teklif Geldi! Galatasaray Victor Nelsson Transferi ile Kasasını Dolduracak! İtalya'dan Teklif Geldi!

NEDEN GÖNDERİLDİ?

İddialara göre Mourinho kulübün katıldığı Avrupa Süper Ligi'ni desteklememesi nedeniyle takımda gönderildi.

TOTTENHAM LİGDEKİ SON DURUMU

Ligde 7. sırada buşunan Tottenham Hotspur ligdeki son 3 maçında 2 puan toplayabilmişti.

ALDIĞI TAZMİNATLAR

Jose Mourinho’nun görevden alındıktan sonra kulüplerden aldığı tazminatlar ise şu şekilde;

2007 Chelsea:

21 milyon Euro

2012 Real Madrid:

20 milyon Euro

2015 Chelsea:

15 milyon Euro

2019 Man Utd:

17 milyon Euro

2021 Tottenham:

40 milyon Euro