45. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, seçim kampanyasına destek toplamak için gönderdiği e-postalarda Soros’un Biden için 2024 seçimlerini satın almaya çalıştığından yakındı.

Soros hakkında ‘Sınırlarımızı, adalet sistemimizi ve ulusumuzu mahveden kuklacı’ olarak nitelendiren Trump, 2024 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirecek seçimlerde Cumhuriyetçi Parti’nin adayı olarak Beyaz Saray’a geri dönmek istiyor.

ABD’nin eski başkanı seçim kampanyasına destek toplamak adına gönderdiği E-Postalarda ise Demokrat Parti ve Liberal örgülerin baş destekçisi olan spekülatör George Soros hakkında kukla oynatıcısı tabirini kullandı.

Eski Sovyetler coğrafyasında renkli devrimle anılan ve bunun için kendi sivil toplum vakfını kullanmakla suçlanan Soros geçen yıl ABD’de Demokrat Parti’nin siyasi kampanyasına destek amacıyla 170 milyon dolardan daha fazla yardımda bulunmuştu.

Soros’u İfşa Ettim

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

İsrail’in yüksek tirajlı gazetelerinden olan Jerusalem Post gazetesinin haberine göre Trump gönderdiği E-Postada şu ifadelere yer verdi “Vatansever Amerikalılar, George Soros şimdi Beyaz Sarayı satın almak için harcadığı milyonlarca doları ifşa ettiğim için saldırıya uğruyorum, ama açık konuşalım sınırlarımızı, adalet sistemimizi ve ulusumuzu mahveden milyarder kukla oynatıcıyı ifşa ettiğim için beni susturamayacaklar” dedi.

Açıklamasının devamında “Senin de susmayacağını biliyorum, Soros ile medyadaki kuklaları, Soros’un seçimlere karışmasını ve yolsuzluğunu ifşa ettiğimiz için bizi susturmaya çalışırken 2024 yılında sessiz çoğunluk olan bizlerin ülkemizi geri alacağı bir yıl olduğuna dair sizlere yüksek sesli bir mesaj gönderiyorum, lütfen Soros’un 2024 yılında Biden’in ikinci dönemini satın almasını engellememiz adına katkıda bulunun” mesajını gönderdi.

Yahudi yayın organları ise Trump’un u tepkisinin nedeninin Soros’un Yahudi olmasına yorarken, Trump’ın bu yorumları ve yakıştırmalarını ‘Yahudi Karşıtlığı’ olarak nitelendirdi, Jerusalem Post ise sık sık Soros komplo teorisyenleri tarafından hedef alınıyor, Trump’ta Yahudilerin hükümetleri gizlice kontrol ettiğine ilişkin antisemitik imada bulunuyor, ifadelerine yer verdi.