Türk Standartları Enstitüsü, iş ilanında yeni bir kadro açarak bazı pozisyonlarda alım yapacağını duyurdu. Memur alımının yanı sıra işçi ve kamu personeli de aranıyor.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE), kamu sektöründe istihdam fırsatları arayan profesyoneller için büyük bir kapı aralıyor. TSE, çeşitlilik gösteren 5 farklı branşta toplamda 34 idari hizmet sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Bu alım, Ankara, İstanbul, Kocaeli, İzmir, Gaziantep, Kayseri ve Adana olmak üzere Türkiye'nin 7 farklı şehrinde yapılacak. Adaylar, 28 Şubat 2024 tarihine kadar başvurularını tamamlamalıdır.

TSE Alım Yapılacak Pozisyonlar ve Kadro Sayıları

Mühendis: 13 kişi
Tekniker: 1 kişi
Memur: 2 kişi
Koruma ve Güvenlik Görevlisi: 1 kişi
Odacı (Hizmetli): 17 kişi
Başvurular, adayların mesleki ve akademik geçmişlerine uygun olarak, TSE'nin belirlediği şartlar çerçevesinde değerlendirilecektir. Mühendis pozisyonları için Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS/e-YDS)’ndan en az C seviyesinde (70 ve üzeri) puan gerekmekte, Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu için ise geçerli bir özel güvenlik görevlisi kimlik kartı ve belirli fiziki şartlar aranmaktadır.

Ziraat Bankası Emekli Maaşlarını Kendi Bankasından Alanlara 100.000 TL Net Ödeme Yapacağını Duyurdu! Ziraat Bankası Emekli Maaşlarını Kendi Bankasından Alanlara 100.000 TL Net Ödeme Yapacağını Duyurdu!

Başvuru Koşulları ve Detayları

YDS/e-YDS’den en az 70 puan alma veya ÖSYM tarafından buna denk kabul edilen bir puan sahibi olmak.
Koruma ve Güvenlik Görevlisi için geçerli özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.
Güvenlik Soruşturması'nın olumlu olması.
Belirlenen fiziki şartları karşılamak.
Vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlayabilecek olmak.
Bu geniş çaplı alım, Türkiye genelinden başvuruları kabul ederek, adaylara kariyerlerinde yeni bir sayfa açma fırsatı sunuyor. TSE, adayların başvurularını ilan edilen kadrolardan sadece biri için yapmalarını ve gerekli tüm bilgi ve belgeleri elektronik ortamda sunmalarını istiyor.