Emekliyi sevindirecek perde arkası bilgiler var. Rekor emeklilik ikramiyesi yolda! 1100 TL'lik tutar sefer geçerliliğini yitiriyor. Yeni bayram maaşı emekliler için ne kadar olacak?

Tüm emekliler için perde arkasında bomba bir haber var! 1100 TL tutarındaki emekli ikramiyesine zam gelecek. Emekli vatandaşlar bayram edecek! Yılbaşı ikramiyesi rekor kıracak tüm emekliler için geçerli olacak. Yılbaşı ikramiyesi rekor kıracak. Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi yılbaşı ikramiyesi milyonlarca emekli tarafından ilgiyle izleniyor. AKP hükümetinin 2018'den bu yana emeklilere verdiği tatil ücreti şu anda 1.100 TL. Ancak yaklaşan seçimler nedeniyle primlerde önemli bir artış bekleniyor. 

Emekli bayram ikramiyelerinde 2023 yılında en az 2 kart artış olması bekleniyor. Bu konu ile ilgili Ankara kulislerinde birçok bomba gelişmenin olduğu iddia ediliyor. 2018 yılında ilk kez SSK, Bağ-kur ve memur emeklileri için ödenmeye başlanan bayram ikramiyesi için 2023 yılında bu tutarın değişip değişmeyeceği merak ediliyor. Devlet destekli olarak gerçekleştirilen sosyal yardım ödemelerinin birçoğunun artış göstermesi ile birlikte emekliler için karşılıksız bir biçimde verilen ve geri ödemesi söz konusu olmayan bayram ikramiyesinde artış olup olmayacağı da merak ediliyor. Bu konu hakkında sosyal medyada da oldukça yoğun gündem oluşmuş durumda. Peki gerçekten 2023 yılında emekli ikramiyelerinde artış olacak mı? Konu merak ediliyor ve yoğun bir biçimde araştırılıyor. Konu ile ilgili yaptığınız araştırma sonucu elde ettiğimiz bilgileri haberimizin devamında detaylı bir biçimde bulabilirsiniz.

Emekli İkramiyelerinde Rekor Artış Olacak Mı?

Yaklaşan genel seçim beklentisiyle zam talebi akmaya devam ediyor. 14 Mayıs'ta açıklanan seçim tarihinin deprem nedeniyle ertelenip ertelenmeyeceği henüz bilinmezken, Ankara'nın emekliler için verilen bayram ikramiyesiyle ilgili perde arkasında önemli açıklamalar yapılıyor. Mevcut bilgilere göre bayramlar için verilen emekli ikramiyesinde seçim öncesi önemli bir artış olması gerekiyor. Geçen yıl sabit kalan ve 1.100 TL olarak ödenen bayram harçlığı bu yıl rekor seviyeye ulaşacak.

Bayram İkramiyesi Yılda İki Defa Ödeniyor

Ankara'nın perde arkasından gündem konuları arasında konuşulan duruma göre bayramlarda verilen emekli ikramiyesi en az iki katına çıkarılacak. Hatta emekliler tarafından bu tutar için daha fazla zam bile istendi. Yılda iki kez Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'ndan önce ödenen emekli bayram ikramiyesinin zamlı yeni tutarının 2 bin 500 ila 3 bin TL arasında olduğu tahmin ediliyor. Yani yıllık yapılacak toplam ödeme tutarı 2200 TL'den 5000 TL ya da 6000 TL'ye çıkacak.

Emeklilere Verilen Bayram İkramiyesinde Büyük Artış Olması Bekleniyor Ayrıca Maaşlar İçin De Ekstra Zam İsteniyor

Ayrıca emeklilerin gündeminde sadece bayram ikramiye ücretine zam değil, maaş zammı da var. Yani SSK, BAĞ-KUR ve emekli memurların maaşlarına geçici zam yapılacağı söyleniyor. Emekli aylıklarında en az %15'lik bir artış için güçlü çağrılar var. Şu anda Kahramanmaraş'ta meydana gelen büyük deprem nedeniyle Türkiye'nin gözü ve kulağı bölgede ama emeklilere önümüzdeki günlerde bu konular ile ilgili müjde verilmesi bekleniyor.

Twitter'da Ücretsiz Mavi Tik Alanların Süresi Doldu: Mavi Tikleri Geri Alınacak! Twitter'da Ücretsiz Mavi Tik Alanların Süresi Doldu: Mavi Tikleri Geri Alınacak!

Şimdilik bu konu hakkında herhangi bir resmi açıklama yok. Fakat uzun süredir bayram öncesinde emeklilere yılda 2 defa olmak üzere ödenen emekli bayram ikramiyelerinde artış yapılmıyor. Bu nedenle henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen hatırı sayılır miktarda emekli bayram ikramiyelerine seçim öncesinde zam yapılması bekleniyor.