2022 Temmuz emekli maaş zammı merakla bekleniyor. Enflasyon verilerinin yavaş yavaş ortaya çıkması ile birlikte emekli maaşları için değil suçları netleşmeye başladı. Merkez Bankası ise yaptığı açıklama ile birlikte adeta emeklilere bomba bir müjde sundu. Emekli ve memurlar için yılın ilk 6 ayına ait artış rakamları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Peki, SSK, BAĞ-KUR, emekli sandığı emeklisi Temmuz maaş zammı ne kadar olacak?

Tüm emeklilere Temmuz zammı müjdesi geldi! SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı emeklisi maaş zammı netleşiyor! SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklisi Milyonlarca kişi Temmuz ayındaki maaş artışını büyük bir heyecanla bekliyor. Mart ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile beraber ilk 3 aylık enflasyon oranı belli oldu. Geriye sadece 3 ay kalırken Merkez Bankası da memur ve emeklileri ilgilendiren önemli Bir açıklamada bulundu. Şu an SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için İlk 3 aylık artış 22,81 olurken memur ve memur emeklisi için ise 22,31 olarak açıklandı. Ancak Merkez Bankası'nın yaptığı piyasa katılımcıları anketi sonuçları 6 aylık enflasyonu da gözler önüne serdi. Peki, emeklinin temmuz zammı ne kadar olacak? Temmuzda emekli maaşlarına ne kadar zam gelecek?

tum-emeklilere-temmuz-zammi-mujdesi-geldi-ssk-bag-kur-emekli-sandigi-emeklisi-maas-zammi-netlesi-4-1

Merkez Bankası anket sonuçlarını açıkladı

Merkez Bankası piyasa beklenti anketi sonuçları açıklandı. Yapılan ankete göre 6 aylık enflasyon %34,62 bekleniyor. Yani bu demek oluyor ki enflasyon artmaya devam edecek ve Temmuz ayında SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin maaşlarına enflasyon oranında yapılan zam %34,62 olacak. Ayrıca bunun en düşük beklenti olduğunu da ekleyelim. Yani Merkez Bankası'nın tahminlerinden daha yüksek enflasyon oranı çıkması durumunda SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin maaşlarına yapılacak zam oranı daha da artacak.

tum-emeklilere-temmuz-zammi-mujdesi-geldi-ssk-bag-kur-emekli-sandigi-emeklisi-maas-zammi-netlesi-4

Gözden kaçırmayın

Saadet Partisi de "Biz" Ve "Siz" Diyerek Ayırdı! Türkiye'de Ayrımcılıkta Gelinen Noktanın İğneli Dili Alkışlandı! Saadet Partisi de "Biz" Ve "Siz" Diyerek Ayırdı! Türkiye'de Ayrımcılıkta Gelinen Noktanın İğneli Dili Alkışlandı!

Memur ve memur emeklisinin maaşına zam

Yılın ilk 3 ayına ait enflasyon rakamları Geçtiğimiz günlerde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanmıştı. Açıklanan enflasyon verileri doğrultusunda şimdiden memur ve memur emeklisinin enflasyon farkı alacağı kesinleşti. Memur ve memur emeklisi Temmuz ayında %7 oranında Toplu sözleşme zammı olacak. Buna ek olarak da Temmuz ayında verilen yüzde 7.5 oranındaki Ocak zammını geçen enflasyon oranı memur emeklisine 6 aylık enflasyon farkı olarak ödenecek. 3 aylık enflasyon farkı Şu an için bile yüzde 15.30 bir çıktı yani enflasyon şu anda sabit kalsa bile memur emeklisine Temmuz ayında yüzde 7 + 15,31 zam yapılacak. Ancak Merkez Bankası'nın 6 aylık enflasyon tahminleri doğru çıkarsa Memur emeklisine ödenecek olan zammının %34’e dayanacağı düşünülüyor.