Tüm kadınlara bu destek sağlanıyor. 4 bin TL yardımdan yararlanmak isteyen kadınlar başvurularını e-Devlet sisteminden yapacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapsamında sağlanan sosyal destek ödemelerinde vatandaşlara ihtiyaçları doğrultusunda yardımlar sağlanıyor. Ülkemizde yaşlı, engelli, çocuk, gazi, şehit yakını, malullük emeklileri gibi birçok kesitten vatandaş için destekler yapılıyor. Ülkemizdeki kadınlar için de devlet Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla yardım yapıyor.  

Devletin bakanlık aracılığı ile vatandaşlara sağladığı yardımlar için başvurular e-Devlet platformundan alınıyor. Tamamen karşılıksız olarak kadınlara verilen destek ödemesi 4 bin TL yatıyor. T.C. kimlik ve şifresi ile giren kadınlara devlet desteği sunuluyor. Peki, kadın destek ödemesi nasıl alınır? Kadın sosyal yardım desteği ne kadar? Başvuru nasıl yapılır? 

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

kadınlara sosyal yardım ödemesi

KADIN DESTEK E-DEVLET BAŞVURUSU 

Kadın desteğinden faydalanmak isteyen, maddi anlamda güçlük yaşayan vatandaşlar için ödemeler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden sağlanmaktadır. Aile Bakanlığı 65 yaş üstü aylığı, engelli aylığı, evde bakım maaşlar, aile destek ödemesi gibi birçok ödemeyi vatandaşlara sağladığı gibi kadınlara da destek ödemeleri yapmaktadır.  

E-Devlet sisteminden ya da SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) üzerinden müracaatını yapan kadınlara ödemeler yatırılmaktadır. 4 bin TL olarak yatan ödemeler aile ekonomisine katkı sağlayarak ihtiyaçların karşılanmasında yardımcı olmaktadır.  

E-DEVLET SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU ŞARTLARI 

4 bin TL kadınlara sosyal yardımdan ya da çeşitli sosyal yardım ödemelerinden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar e-Devlet'ten başvurmaktadır. Arama kısmından tüm sosyal yardım programları görülebiliyor. Böylelikle vatandaşlar ihtiyaçları olan projelerden nakdi yardım ya da gıda, yakacak, giysi ve benzeri gibi yararlanabiliyorlar.  

sosyal yardım başvurusu e-Devlet

Kadın sosyal yardımından yararlanmak içinse şart olarak çocuk sahibi olma kriteri bulunmaktadır. En az 1 çocuğu olan kadınlar e-Devlet ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan başvurduktan sonra ödemelerini PTT aracılığı ile çekebilmektedir. İhtiyaç durumuna göre ödemelerin yatma sıklığı aylık, tek seferlik, belirli aralıklarla olacak şekilde düzenlenmektedir.