Sosyal destek ödemeleri beklentilerin üzerinde zamlandı. Ailelere, çocuklara, işsizlere, engellilere ve yaşlılara yapılan yardımlarda artış var. Artık %50 daha fazla destek ödemesi alabileceksiniz. Peki bu yardımlar için hangi şartlar gerekiyor? İşte güncel sosyal yardım ödeme miktarları...

Sosyal destek paralarına ne zaman zam geleceği merakla beklenirken müjdeli haber verildi. Yılbaşı öncesi vatandaşlar ne kadar yardım zammı alacak? Dul yetim maaşından 65 yaş aylığına kadar pek çok kişiyi kapsayan destek programları ortaya çıktı.  Yeni yıla yaklaşırken, maaş ve sosyal yardım hesaplamalarında güncellemeler yapılmaktadır. Ocak ayında yapılacak olan zamlarla beraber sosyal yardım ödemelerinde de artışlar yaşanacak. İşte bazı sosyal yardım kategorilerinde beklenen değişiklikler:

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 15 Personel Alımı İlanı Yayımladı Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 15 Personel Alımı İlanı Yayımladı

SOSYAL YARDIMLAR ARTIYOR

Devlet, ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardım programlarıyla destek sağlamaya devam ediyor. Bu yardımlar, memur maaş katsayısındaki yıllık değişikliklere göre belirleniyor. Özellikle Ocak ayında memur maaşlarında yapılacak olan yüzde 15'lik zammın, sosyal yardımlara da yansıması bekleniyor. Öngörülen toplam zam oranı yüzde 49.46 olarak tahmin ediliyor.

EMEKLİ MAAŞLARINDA GÜNCELLEME

Emekli maaşlarında da önemli güncellemeler mevcut. Son üç aylık enflasyon oranlarına göre, emekli maaşlarındaki artışın ne kadar olacağına dair tahminler yapılıyor. Bunun yanında, Temmuz ve Ocak aylarındaki sosyal yardım oranlarında ne kadarlık bir değişiklik olacağı da gündemde.

parayardımıı

65 YAŞ ÜSTÜ DESTEĞİ

Sosyal yardımlar kapsamında, 65 yaş ve üstü kişilere şu anda 2.348 lira olarak verilen aylık, yaklaşık olarak 3.509 lira seviyesine çıkabilir. Bu yardımdan faydalanabilmek için bazı gelir kriterleri bulunmaktadır.

EVDE BAKIM DESTEĞİ

Evde bakım gereksinimi olan bireyler için sağlanan maddi destek, tahminlere göre 7.619 lira seviyesine ulaşacak. Bu desteğin kriterleri de asgari ücretle birlikte değişiklik gösterecek.