Türk Hava Yolları resmi açıklamasında dolandırıcılara uyarıda bulunuldu. Kullanıcılara para kazanma vaadi veren ve THY'nin adını kullanan her türlü uygulamadan uzak durulması gerektiği vurgulandı. Bu tarz mesajların ise dikkate alınmaması gerektiği bildirildi.

15 Bin TL Ödeme İçin Bankadan Açıklama! Emekliler Nisan Ayında Paraya Para Demeyecek! 15 Bin TL Ödeme İçin Bankadan Açıklama! Emekliler Nisan Ayında Paraya Para Demeyecek!

Türk Hava Yolları (THY) resmi açıklaması ile gündeme geldi. THY Basın Müşavirliği, dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu. Özel günler bahane edilerek para kazanma şansı, anket doldurma veya belirli işlemlerle kullanıcılara hediye vaat eden mesajların dikkate alınmaması gerektiği belirtildi. Son zamanlarda artış gösteren bu dolandırıcılık yöntemine karşı resmi uyarı yapıldı. Kullanıcıların bu mesajları dikkate almaması gerektiği iletildi.

THY Dolandırıcılara Karşı Uyardı!

Türk Hava Yolları açıklamasında: "İnandırıcılığı artırmak için 'Kadınlar Günü' gibi özel günler belirtilerek dikkat çekmeye çalışan bu kişi ve sayfaların THY ve iştirak şirketleri ile ilgisi bulunmamaktadır. Yolcularımızın bu tip ilanlara itibar etmemeleri önemle rica olunur." ifadesine yer verildi. Pek çok kullanıcı ise daha önceden böyle bir mesaj aldığını ve hesaplarına erişilmeye çalışıldığını belirtti. Eğer sizler de bu tarz mesajlarla karşılaşırsanız dikkatli olmalısınız.

Bilinmeyen Adreslere Tıklamayın!

Herhangi bir dolandırıcılık ile karşılaşılmaması için bilinmeyen adreslere tıklanmaması gerekiyor. Öte yandan tanımadığınız internet sitelerine de "THY kampanyası" veya "para kazanma" adı altında giriş yapmamalısınız.