Türk Hava Yolları yaptığı açıklama ile seçim sürecinde oy kullanmak amacı ile seyahatlerinde değişiklik yapmak isteyen kullanıcılara iade, bilet süresinin uzatılması gibi ek haklar verildiğini açıkladı.

Türk Hava Yolları 14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan seçim ile ilgili birçok ek hakları müşterilerine sundu, yaptığı açıklama ile THY Seçimlerde oy kullanmak isteyen müşterilerine, biletlerinde iade, süresini uzatılması ve rezervasyon koşulları gibi konularda ek haklar verildiğini açıkladı.

Yapılan Açıklamada şu hakların verildiği açıklandı “10 Mart 2023 ve öncesinde hazırlanan biletler için 7 Mayıs 2023 – 21 Mayıs 2023 arasında seferlere kayıtlı ve tek yön veya 14 Mayıs 2023 tarihini kapsayan gidiş – dönüş seyahatleri olan vatandaşımız olan yolcularımız için, 21 Mayıs 2023 tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydı ile yeni seyahat tarihleri en geç 31 Mart 2024 tarihine kadar olan seferlere yapılan rezervasyon değişiklikleri aynı güzergah bölgesinde olmak koşulu ile ücretsiz yapabilecektir,” denildi.

Örneklerin de verildiği açıklamada İstanbul – Paris biletinin İstanbul – Amsterdam olarak değiştirilebilirken, İstanbul – Paris bileti, İstanbul – New York olarak değiştirilmeyeceğini açıkladı.

Belediye Şubat Ayından İtibaren %60 Zamlı Maaş Ödeyeceğini Açıkladı Belediye Şubat Ayından İtibaren %60 Zamlı Maaş Ödeyeceğini Açıkladı

Kullanılmayan Biletler İade Edilecek

Yapılan duyuruda hiç kullanılmamış biletlerde kesintisiz iade yapılabileceği, kısmi olarak kullanılmış biletlerde ise kullanılmayan uçuşlara ait biletlerin ücretsiz olarak iadesinin gerçekleştirilebileceği, aktarıldı.

Herhangi bir ücret farkı ya da ceza alınmaksızın bilet geçerliliğinin 31 Mart 2024 tarihine kadar uzatılabileceğinin de açıklandığı duyuruda ilgili uygulamaların ise sadece Türk Hava Yolları ve Anadolu JET seferlerinde geçerli olduğu vurgulandı.

Yapılacak işlemlerin ise Türk Hava Yollarının satış ofislerinden, çağrı merkezinden ve web sitesinde yer alan geri bildirim formu üzerinden talep oluşturularak yapılabileceği bildirildi.