Yunanistan'da sıradan bir döviz bürosunda çekilen görüntüler sosyal medyada "Türkiye'nin düştüğü durum" olarak paylaşılmaya başlandı.

Türkiye'de yaşanan ekonomik çöküşün en açık ve en basit anlatımı Yunanistan'da bulunan sıradan bir döviz bürosunda çekilen bir kare ile geldi.

TL'nin düştüğü durumun hiç bir yoruma ya da anlatıma gerek kalmadan "açık açık" görüldüğü kare Türkiye'deki ekonomi haberlerine de damgasını vurdu.

AKP iktidarının deneme modeller ile ve halen anşaılamayan tartışmalı faiz uygulamaları ile yünettiği ekonomide düşülen durum yazılı basında ve sosyal medyada aylardır anlatılmaya çalışılıyordu ki, sadece bir fotoğraf durumu anlamaya da anlatmaya da yeterli oldu.

Türkiye'deki vatandaşların alım gücünün neden düştüğü, ne hale geldiğini anlatan Yunanistan'ın Selanik kentindeki döviz bürosunda çekilen görüntü ve Türkiye'nin özeti olan kare ise şöyle:

4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme 4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme