İstanbul'da yaşayan Ukrayna vatandaşları Beyoğlu'nda bir araya gelerek tezahürat yapan taraftarlara "ağır" bir cevap verdi.

Premier Lig'de teknik direktör rekoru kırıldı: 13 hoca değişti Premier Lig'de teknik direktör rekoru kırıldı: 13 hoca değişti

Fenerbahçe-Dinamo Kiev maçında bir grup Fenerbahçe taraftarının 'Putin' tezahüratı yapması üzerine İstanbul'da yaşayan Ukraynalılar Fenerbahçe Kulübü'ne seslendi.

Yaptıkları basın açıklamasında Fenerbahçe Kulübü'nün yöneticilerine çağrıda bulunarak o taraftarların bulunması ve bir daha stada sokulmamasını isteyen Ukraynalılar 2020 yılında Suriye'de şehit olan Türk askerlerinin isimlerini tek tek bağırdı.

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu'nda Fenerbahçe-Dinamo Kiev karşılaşmasında konuk takımın 57'nci dakikada öne geçmesinin ardından bazı Fenerbahçe taraftarlarının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin lehine tezahürat yapması karşısında gelen protesto ise ağır oldu.

Ukraynalılardan İstanbul'da Fenerbahçe protestosu - Son dakika spor haberleri – Sözcü

Ukrayna Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Aliya Usenova şu sözlerle seslendi;

“Şimdi ben Fenerbahçe Kulübüne seslenmek istiyorum. Daha önce de söylediğimiz gibi biz olanlardan dolayı sizin kulübünüzü ya da taraftarlarınızı suçlamıyoruz. Ne yazık ki bazı yerlerde bazı gruplar arasında yanlış davranan kişiler vardır ve siz kesinlikle bundan dolayı sorumlu değilsiniz. Yalnız sizden bundan dolayı bir ricamız var. Sizin bir spor kulübü olarak o kişileri bulmak gerekli cezaları getirme imkânınız vardır. Bunun yapan taraftarlar çok fanatikler kendilerini tutamadılar. Bu kişiler için en büyük ceza para cezasından ziyade sizin tarafınızdan kınama almak ve bir daha stada alınmamaları. Ukrayna vatandaşları ve vefat edenler için o kişileri bulun ve o kişileri kınayın"