Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Türkiye genelinde birçok ilde yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili açıklama yaptı. Peki elektrikler neden yok, neden kesiliyor?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı birçok ilde meydana gelen ve hala devam eden elektrik kesintileri ile ilgili son dakika açıklaması yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada elektrik kesintilerinin ana sebebinin aşırı sıcaklar nedeniyle elektrik tedarikinde yaşanan sorunlar olduğu ifade edildi. Bakanlık açıklamasında gerekli müdahaleler yapılarak elektrik kesintilerinin sonlandırıldığında duyurdu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından başta İstanbul olmak üzere birçok ilde meydana gelen elektrik kesintileri hakkında son dakika açıklaması yapıldı. Bakanlık açıklamasında elektrik kesintilerinin nedeni olarak aşırı sıcakları gösterirken sıcaklıkların mevsim normallerinin üstünde seyretmesi nedeniyle elektrik talebinde yoğun bir artış olduğunu vurguladı.

ELEKTRİKLER NEDEN KESİLİYOR?

Bakanlıktan yapılan açıklamada artan elektrik talebi nedeniyle son birkaç haftada tüketimin Cumhuriyet tarihinin rekoru seviyelerine ulaştı belirtilirken, Adnan taleplerin karşılanması için ulusal elektrik altyapısının maksimum seviyede üretime devam ettiği ifade edildi. Özellikle son günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle elektrik tedarikçileri kısmi kesintiler yaşandığının belirtildiği açıklamada kesinti olan bölgelere acil müdahale ekipleri ile ilk müdahalelerin yapıldığı bildirildi.

ÜLKE GENELİNDE KESİNTİLER SONLANDIRILDI

İş Bankası Emekli Promosyonu: Yenilikçi Kampanya ile Emeklilere Büyük Avantajlar İş Bankası Emekli Promosyonu: Yenilikçi Kampanya ile Emeklilere Büyük Avantajlar

Başta İstanbul olmak üzere birçok ilde meydana gelen elektrik kesintilerinin sonlandırıldığı da bakanlık tarafından açıklandı. Şu anda Türkiye genelinde elektrik kesintisi olmadığı ifade edildi.