Milli tekvandocu İrem Yaman gazeteci Emin Pazarcı tarafından "ağır" şekilde eleştirilmiş ve "hedef" haline getirilmişti ki, cevabı gündem oldu.

Türkiye'de tepki çeken ve artarda gelen festival yasaklarına tepki gösteren milli tekvandocu İrem Yaman için AKP iktidarına yakınlığı ile bilinen Emin Pazarcı'dan çok tartışılan sözler gelmiş ve milli sporcu yazı sonrası da linç edilmeye çalışılmıştı.

Milli sporcu  İrem Yaman, festival yasaklarına tepki göstererek, "Seçimlerden sonra festival alanına dönecek tüm Türkiye" paylaşımı yapmıştı ve Akşam gazetesi'nden Emin Pazarcı da Yaman için şu tepki çeken satırları sosyal medya hesabından paylaşmıştı;

İYİ Parti'ye katılan İrem Yaman kimdir? İrem Yaman nereli, kaç yaşında?

“Bu ne yahu… Destekle, besle, büyüt, altın madalya aldır, taltif et. O da sporu bırakıp gırtlağına kadar siyaset içine batsın ve sana savaş açsın!”

Bu sözler üzerine 22 Haziran’da İYİ Parti’ye katılan ve parti rozetini ise bizzat Genel Başkan Meral Akşener'den alan Milli tekvandocu İrem Yaman, gündeme damga vuran şu cevabı verdi;

 "Ben 2 Dünya 5 Avrupa Şampiyonu olarak al bayrağımızı dalgalandırdım. Türk halkının VERGİLERİ ile! İstiklal marşımızı tüm dünyaya okuttum, şimdi de ülkeme siyasette hizmet ediyorum. Sahi siz yandaşlık yaptıklarınıza hizmet etmekten başka bu ülke için ne yaptınız?"

İREM YAMAN KİMDİR?

Türkiye'de Düşük Faizle Bankalar Tarihi Kazanç Sağlarken Dünyada İse Dev Bankalar İflas İle Karşı Karşıya Kaldı! Türkiye'de Düşük Faizle Bankalar Tarihi Kazanç Sağlarken Dünyada İse Dev Bankalar İflas İle Karşı Karşıya Kaldı!

Tekvando Federasyonundan İrem Yaman açıklaması

4 Ağustos 1995, Ankara doğumlu Türk kick boksçu ve tekvandocu olan Yaman 8 yaşında, tekvando hakemi babası Hasan Yaman'ın antrenörlüğüyle tekvandoya başladı.

Hacettepe Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünden mezun olan başarılı sporcu, aynı zamanda Selçuk Üniversitesi'ndeki yüksek lisans eğitime devam etmekte.

İki kez dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk kadın tekvandocu olan Yaman, Dünya Şampiyonası, Dünya Grand Prix ve Avrupa Şampiyonası'nda ikişer, Grand Slam, Akdeniz Oyunları ve Dünya Üniversite Oyunları'nda ise birer altın madalya kazanmıştır.