Savunma Bakanı Hulusi Akar, 44 teröristin öldürüldüğünü belirterek, Türkiye'nin ülke sınırlarının ötesinden gerçekleştirilen saldırılara misilleme yapmaya devam edeceğini belirtti.

Akar, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Her saldırının misilleme ile karşılanacağından ve sorumlularından hesap sorulacağından kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

Karşılık olarak 44 terörist öldürüldü

Akar, 8 Ocak'ta Şanlıurfa'da 3 Türk askerinin şehit olduğu saldırıyı değerlendirirken, terör örgütü PKK ve Suriye kolu YPG'ye atıfta bulunarak YPG/PKK hedeflerinin vurulduğunu belirtti. Buna karşılık 44 teröristin öldürüldüğünü kaydetti ve sayının artmasının beklendiğini de sözlerine ekledi.
Savunma bakanı, Türkiye'nin tüm ortaklarından imzalanan anlaşmalarda belirtilen sorumlulukları yerine getirmesini beklediğinin de altını çizdi.

"Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Suriye'deki ortaklarımızdan da anlaşmalar kapsamında sorumluluklarını yerine getirmelerini bekliyoruz. Sınırlarımızın ötesinden gelen saldırıların bizim sınırlarımızın ötesinde olduğunu söyleyebiliriz. Planlı olmayı kabul edin, tolerans sınırlarımızı zorlayın ve hatta tolerans sınırlarımızı bile aşın" açıklamasında bulundu.

Akar, şehitlere, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve aziz Türk milletine bir kez daha taziyelerini iletti.
Şanlıurfa'da meydana gelen patlamada 3 asker şehit oldu

Gözden kaçırmayın

Aman Dikkat! "Pis Kokular Geliyor!" Denildi Ve Açıklandı! Keriz Silkeleme Operasyonu Geliyor! Aman Dikkat! "Pis Kokular Geliyor!" Denildi Ve Açıklandı! Keriz Silkeleme Operasyonu Geliyor!

Şanlıurfa'da meydana gelen patlamada 3 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. Patlama meydana geldiğinde askerler sınır duvarı boyunca Suriye'deki Tel Abyad'a doğru ilerliyorlardı ve duvarın kendisinde de hasar meydana geldi.

Saldırının ardından bölgedeki güvenlik güçleri geniş önlemler alarak Tel Abyad'ın batısında PKK/YPG mevzilerini tespit etti. Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) haberine göre, sınırda konuşlanan Türk kuvvetleri daha sonra söz konusu mevzilere ateş açtı.