Türkiye'nin gündemine damga vuran sokak röportajında konuşan Suriyeli kızın sözleri ülkede yaşanan durumun ciddiyetini gözler önüne serdi. Hatta duyulanların şoku ile "Suriyeli Aliye Kimdir? Suriyeli Aliye Tutuklandı mı? Gözaltına Alındı mı? Röportajdaki Konuşan Kız Gerkçek Suriyeli mi?" soruları bile başladı.

Tarihi Eser Kayıpları Sayıştay Raporları İle de Resmiyet Kazandı! Onbinlerce Eser YOK! Savunma İse Daha ilginç! Tarihi Eser Kayıpları Sayıştay Raporları İle de Resmiyet Kazandı! Onbinlerce Eser YOK! Savunma İse Daha ilginç!

"Erdem TV" isimli YouTube kanalında Şanlıurfa'da çekilen bir sokak röportajında konuşan ve isminin Aliye olduğu duyulan 12 yaşındaki Suriyeli kız çocuğu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “Suriyeliler burayı (Urfa) yedi. Türk kalmadı” diyerek yaşanılanlara isyan etmesi ile gündeme oturdu.

Anlatılanlar ile kısa sürede sosyal medyada gündemi ele geçiren bir sokak röportajında Suriyeli kız çocuğunun sözleri dehşet verici oldu.

 Duyulanlar sonrası "Suriyeli Aliye Kimdir? Suriyeli Aliye Tutuklandı mı? Gözaltına Alındı mı? Röportajdaki Konuşan Kız Gerkçek Suriyeli mi?" soruları başladı.

KIZILAY KART 1 MİLYON SIĞINMACIYA ULAŞTI - Son Dakika Haberleri

Erdoğan’a seslenen Suriyeli çocuk, “Ben Suriyelim. Buradaki Suriyeliler için konuşuyorum. Kredi kartları var, Kızılay kartları var, çocukları Antalya’da yaşıyor. Toprağı bile yiyecekler. Burayı yediler. Türk kalmadı” diyerek yaşanılanları anlattı.

Türkiye'de doğduğunu anlatan Suriyeli Aliye, son dönemde gelen Suriyelilerin rahatlığından ve nakörlüğünden şikayet ederek "biz çalışıyoruz. onların elinde kredi kartları, Kızılay kartları var" diyerek bedavadan geçindikelerini ve rahatsızlık verdiklerini "Erdoğan Suriye'ye göndersin, bunların gözü burada açıldı. Suriye'ye dönsünler görsinler" diyerek nankörlük yaptıklarını anlattı.

Sosyal medyada olay olan sözler ve isyan sonrası "Suriyeli Aliye Kimdir? Suriyeli Aliye Tutuklandı mı? Gözaltına Alındı mı? Röportajdaki Konuşan Kız Gerkçek Suriyeli mi?" soruları aranmaya bile başlandı.

“Ülkeye Suriyeliler doldu Türk kalmadı” sözleri ile isyan eden Suriyeli Aliye, söyledikleri ile gündeme ve yaşanılanlara damga vurdu.

 Duyduklarına inanamayanlar ya "Suriyeli Aliye Kimdir? Suriyeli Aliye Tutuklandı mı? Gözaltına Alındı mı?" diye ya da Röportajdaki Konuşan Kız Gerkçek Suriyeli mi?" diye sordular...

İşte bir Suriyeli çocuğun bizzat yaşadıkları, gördükleri ve anlattıkları;