Türkiye'de özellikle sadece bir kesime uygulanan yasakların sonunda geldiği nokta "Türkiye'de Rejim Değişikliğinin "Resmi" İlanına Gerek Var mı?" dedirtti.

Türkiye'de binbir mazeretin son hali "koronavirüs" olmuştu ki sayesinde müzik yasakları kalıcı oldu ama bununla da kalmadı. Yasaklar parça parça gelip, itiralar da aynı şekilde tam da istenildiği gibi "parça parça" olunca gelinen nokta da kalıcı bir "yasaklar ülkesi" oldu.

İş Bankası'ndan Kolaylıkla Kredi: Sigortalılara Özel 10.000 TL Fırsatı! İş Bankası'ndan Kolaylıkla Kredi: Sigortalılara Özel 10.000 TL Fırsatı!

Son olarak Türkiye'de kırk yıl düşünülse akla gelmeyecek şekilde yılların Anadolu Fest'i de yasaklandı...

Eskişehir'de engellemeler sonrası 9-12 Haziran tarihlerine ötelenen Anadolu Fest sonunda iptal ettirildi.

Anadolu Fest, haziran ayında gerçekleştirilecek festivale ilişkin tüm diyalog ve hukuk zeminindeki çabaların engellendiğini duyurdu.

Eskişehir'de 12-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Anadolu Fest, 9 Mayıs tarihinde güvenlik gerekçesiyle valilik tarafından yasaklanmış ve "bir umutla" tarih değişikliğine girtmişti. Yasağın ardından tekrar girişimde bulunduklarını belirten Anadolu Fest, haziran ayında planlanan festivalin de gerçekleşemeyeceğini duyurdu ve biletlerin iadesinin yapılabileceğini açıkladı.

Sonunda başarı ile iptali sağlanan Anadolu Fest’in açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Ahlak dışı festivalin organizatörleri kaybetti!

“Sevgili Müzikseverler;

Türkiye’nin önde gelen sanatçıları ile sizleri bir araya getirmek için çalışmış ve 12-15 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir’de Anadolu Fest’i düzenlemek için gerekli tüm resmi süreçleri tamamlamıştık. Bildiğiniz üzere festivalimiz 9 Mayıs tarihinde güvenlik gerekçesi ile valilik tarafından durdurulmuştu. Bunun üzerine festivalimizi 9-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirmek üzere yeniden harekete geçtik. Geldiğimiz noktada üzülerek dialog ve hukuk zeminindeki çabalarımızın çözümsüz kaldığını sizlerle paylaşmak durumundayız.

Eskişehir Anadolu Fest biletlerinizi, almış olduğunuz satış noktasına giderek iade edebilirsiniz.

Güzel günlerde tekrar buluşmak dileğiyle.”

Türkiye'de sığınmacı etkinlikleri, arap bayrakları ile eğlencelerine, yürüyüşlerine izin verilirken, gerici örgüt, dernek, vakıf, cemaat etkinlik ve gösterilerine izin verilirken Türkiye'de Türkiye vatandaşlarının (eski) eğlenmesine biraraya gelmesine izin verilmemesinin nedenleri ise düşününce korkutuyor.

Bir kesimin yaptığı tüm etkinliklere göz yumulurken hatta desteklenirken iktidarın "muhalif" gördüğü kesim için ise her şey "yasak" oldu....

MAHKEME İTİRAZI KABUL ETMEDİ

Suriyelilerin Taksim'deki kutlaması tartışılıyor | Gündem Haberleri

Valilik kararının iptali için  Eskişehir Halkevleri, Bölge İdare Mahkemesi'ne yürütmeyi durdurmak için başvurdu ancak İdare Mahkemesi gündemine aldığı taleple ilgili Eskişehir Valiliğinden yasaklara ilişkin savunma yazısı istedi ve bugün savunma yazısıyla birlikte dosyayı yeniden görüşen mahkeme, valilik yasaklarını haklı bularak, iptal kararına itirazı kabul etmedi.

İstanbul Beyazıt Meydanı'nda Hizbullah Turka Gövde Gösterisi | KeHaber Kanal e-Haber Tarama