Kültür ve Turizm Bakanlığı açıkladı ve 608 özel tiyatrodan 503'ünün kapandığı haberini aldık...

Korona virüs salgınının ağır darbe vurduğu kültür sanat sektöründe tiyatroların bir çoğu perde kapatmak zorunda kalmıştı ki gerekli desteklemenin yapılmadığı, son dönemlerde ekonomik yıkım, baskılar ve yasaklar ile de ikinci plana itilen, adeta yaşam savaşı veren tiyatrolar kapandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 608 özel tiyatrodan 503'ünün kapandığını ve sadece 105’inin aktif durumda hizmet verdiğini açıkladı.

Moda Sahnesi'nin elektrik sayacı söküldü | Haberler

Gazete Duvar'ın haberine göre; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, koronavirüs salgının, sinema ve tiyatro sektörüne etkisiyle ilgili soru önergesine verdiği cevapta, 2021 yılı itibarıyla, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne kayıtlı 608 özel tiyatrodan sadece 105’inin aktif olarak faaliyet gösterdiğini açıkladı.

Elektrik zammı tiyatroları da vurdu Demet Evgar isyan etti: "Hiçbir tiyatro bu faturalara dayanamaz!" – Haber İskelesi - Haber İskelesi

Bakan Ersoy, pandemide sinemaya verilen destekleri anlatırken sinema sektörüne toplam 431 projeye 95 milyon 978 bin TL destek sağlandığını aktardı ve "Tiyatro ve sinema sektörüne toplam 167 milyon 920 bin TL destek sağlanmış oldu" dedi.

Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir? Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir?

Akıllara ise önce Emek sineması, sonra Emek Sahnesi, Moda sahnesi ve yapılanlar geldi;

20 bin TL'lik elektrik faturasını paylaşıp 'ödemiyoruz' demişlerdi: Moda Sahnesi'ne ihtar geldi

Moda Sahnesi'nin elektriği bir kez daha kesildi: “Sabancı Holding bir sanat kurumunun çalışmasını engelledi” – Sendika.Org

Nasıl kıydınız - Güncel - ODATV