Türkiye'nin en ünlü mizah dergisi Uykusuz bu defa kapağına "ekonomi" damgası vurarak çıktı.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'ta haftada bir yayımlanan ve Türkiye'nin en çok satan mizah dergisi Uykusuz 'Kira öder gibi meyve sebze sahibi olmak ister misin?' başlığı ile çıkınca "Türkiye'nin özeti" dendi.

Mürekkep Yayıncılık tarafından perşembe günleri çıkarılan ve Uğur Gürsoy'un sahibi olduğu dergi Uykusuz, bu haftaki kapağında kamuoyunda uyarılar eşliğinde tartışma yaratan "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi" müjdesine de gönderme yaparak, Türkiye'de yaşanan yoksullaşmayı ele aldı.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK SOSYAL KONUT PROJESİ 'İLK EVİM' 'İLK İŞ YERİM'

Uykusuz, bu haftaki kapağına Türkiye'de adeta yok edilen tarıma ve çiftçilere de değinerek "İnşaat sektörüne para aktarımı sürerken çiftçi sayısında büyük bir düşüş yaşanıyor. 2011'de 1 milyon 121 bin olan çiftçi sayısı 2022'de 490 bin 163'e düştü" notunu düştü.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Gündem olan kapak karikatürde, bir pazar esnafının vatandaşa "Kira öder gibi meyve sebze sahibi olmak ister misin?" dediği ve vatandaşın ise "O kadar mı pahalandı?" diyerek yaşanılanı özetlediği görüldü.