Van’da bulunan bir zincir markete müşteri gibi giren 3 çocuk yaklaşık 600 TL değerinde yağ çalarken, güvenlik kamerasına yansıdı.

 Türkiye'de gemicik yürüten, pudra şekeri koklayan, kumar masalarından Venezuela'ya üç-beş maske yardım yapan çocuklar bir yana, çöken ekonominin altında hayatta kalmaya çalışan çocuklar bir yana duruma gelince ortaya da akıl almaz görüntüler çıkmaya başladı.

Van’da bulunan bir zincir markete gelen 3 çocuğun yaptığı hırsızlık görenleri şaşırtırken, ülkenin de geldiği durumu gözler önüne serdi.

Ortaokul öğrencileri olduğu söylenilen biri kız 3 çocuk, okul çıkışı boş çantaları ile markete girerek yaklaşık 600 TL değerinde yağ çaldılar.

KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı! KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı!

Ülke ekonominin geldiği noktada barınma sorunu derken gıdaya dahi ulaşamayacak duruma gelen çocukların aklından geçenin, şeker ya da çikolata değil de yağ olması iç burktu.

2 çocuk el çabukluğuyla yağları çantalarına koyarken, 1 çocuğun ise ilk denemesinde telaşlanıp yağı çalamamasının ardından ikinci denemesinde markete giren müşterilere yakalanma korkusuyla yağı bırakıp arkadaşları ile marketi terk ettiği görüntüler izleyenleri kahretti.

İşte o anlar;

Çocukların yağ bidonlarını çantalarına koydukları anlar marketin güvenlik kamerasına kaydedilirken, konuyla ilgili inceleme başlatıldığı bildirildi. (İHA)