Borçlu AKP’li belediye, sabah namazına giden çocuklara 40 bin bisiklet hediye edeceği haberi ile dikkat çekti.

Türkiye'nin en borçlu belediyeleri arasında gösterilen AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsiminde 40 gün boyunca sabah namazına giden çocuklara hediye etmek için bisiklet ihalesine çıkma kararı aldı.

40 bin bisikletin alınacağı belirtilen ihale açık teklif usulü ile yapılacak. Bu arada akıllara gelen ise 2018 yılında belediye tarafından dağıtılan bisikletlerin büyük bölümünün e-ticaret sitelerinde satışa çıkartılması oldu.

Türkiye’nin en borçlu belediyeleri arasında gösterilen AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi, 7-14 yaş arası çocuklara namaz kıldırmayı kendisine görev edinerek hediye eçin 40 bin bisiklet alma kararı aldı.

40 bin bisikletin alınacağı belirtilen ihaleye son başvuru tarihi ise 6 Haziran olarak belirlendi.

2018 BİSİKLERLERİ E-TİCARET SİTEELRİNDE SATILMIŞTI

Namaz kılıp alınan bisikletler satılığa çıkarıldı - Son dakika haberleri – Sözcü

Belediyede yetkili isim, “İhale yaz aylarında 2 ay boyunca 40 gün sabah namazına giden çocuklara bisiklet hediye ettiğimiz ‘Güle Oynaya Camiye Gel’ projesi kapsamında yapılacak. 2018 yılında başlattığımız projeyi pandemiden dolayı yapamadık. Bu sene yeniden ihaleye çıkılacak” dedi.

2018 yılında da AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü öncülüğünde düzenlenen “Güle Oynaya Camiye Gel” projesi kapsamında hediye olarak dağıtılan 44 bin bisikletin büyük bölümü aileler tarafından e-ticaret sitelerinde satışa çıkarıldı denilmişti ki o dönemde yapılan projenin maliyeti ise 24 milyon lira olarak açıklanmıştı.

Bu arada 2018 yılında gerçekleştirilen bisiklet dağıtım töreninde açıklama yapan AKP'li Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay şu dikkat çeken konuşmayı yapmıştı;

Ev Sahiplerine Yeni Düzenleme: Kira Gelirleri 21.000 TL Sınırıyla Kontrol Altına Alınıyor! Ev Sahiplerine Yeni Düzenleme: Kira Gelirleri 21.000 TL Sınırıyla Kontrol Altına Alınıyor!

Borçlu AKP’li belediye, sabah namazına giden çocuklara 40 bin bisiklet hediye edecek
“Çocuklarımız cami ve cemaatle buluştu. Cemaatimiz için de önemli bir hatıra oldu. Camilerimiz, çocuk sesleri ve koşuşturmalarına alıştı. Bu görüntü de camilerimizin hayatın merkezi haline geldiğini bir kez daha göstermiş oldu.”