Dünya'nın her noktasından başvuru kabul edilen yer için tek bir şart var; ayrılmamak.

Ziraat Bankası 3500 TL Ödeme Yapacağını Açıkladı! 3 gün içinde ödenecek Ziraat Bankası 3500 TL Ödeme Yapacağını Açıkladı! 3 gün içinde ödenecek

İskoçya hükümeti, nüfusları az olan 8 adayı canlandırmak için başlattığı çalışmanın sonuna geldi ve ilan edilen ödemelerin de başlayacağını duyurdu.

Hükümet, adalara taşınmayı teşvik amaçlı olarak burada yaşamak isteyenlere 50 bin sterlin yani yaklaşık 1 milyon 32 bin TL ödeneceğini açıkladı.

The Anchorage, Kirkibost, Great Bernera, Isle of Lewis, HS2 9LX | Western Isles Properties

İskoçya’ya ait olan adaların nüfusunu artırmak için ve tüm adalarda doğru nüfus planlaması yapmak için harekete geçen hükümetin, önümüzdeki haftalarda planı onaylayacağı duyuruldu.

İskoçya’ya ait adalarda 2 kişiden 20 bin kişiye kadar çıkabilen birnüfus bulunuyor ancak ana karaya geçmek isteyenlerin sayısında da arış yaşanıyor.

Isle of Cumbrae Visitors Guide - Welcome to Great Cumbrae

İskoç bakanlar, bu durumun, adadaki, iş ve fırsat eksikliğinden kaynaklandığını açıklarken, bu durumun önüne geçmek için ise yeni bir göç dalgası başlatılmaya karar verildi.

Hükümet, insanların adalarda sürdürülebilir yaşamlarına yardımcı olmak amacıyla ev satın almalarına, inşa etmelerine veya yenilemelerine ve hatta iş kurmalarına da izin vereceğini açıkladı.

Great Cumbrae: the high point of a grand circuit from Glasgow | The Independent | The Independent

İskoçya’ya ait olan ve taşınılması halinde para ödenecek adalar içerisinde Iona, Vetersay, Great Bernara, Rum, Unst, Eday, Great Cumbrae ve Jura adaları bulunuyor.

Bu arada adalara taşınacak ailelerde İskoç vatandaşlığı zorunluluğu olmadığı hatta Ekvador’dan gelen bir ailenin bile plan kapsamına alındığı aktarılırken mevcut program için başvuruların da başladığı açıklandı.

Isle of Jura walks (Walkhighlands)

İskoç hükümeti ilk nakit para dağıtımını da ‘yaz aylarında’ başlatmayı planladığını söyledi.

Batı Adaları Konseyi Ulaştırma ve Altyapı Komitesi başkanı Uisdean Robertson tek şartın yer değiştirme isteği olmadığını söylerken “Biz adalarla bağlantısı olan aileleri veya gençleri istiyoruz. Sadece teklif edilen nakit parayla cezbeden insanları değil” dedi.

Iona Seyahati, 2022 - Tripadvisor