Ülkelerin ilk 500'e giren üniversite sayıları açıklanırken Uruguay’ın Endonezya’nın bile girebildiği listeye Türkiye giremedi.

Ülkede ekonominin çöküşü kadar dikkat çeken ve daha doğrusu çekmesi gereken bir konu da eğitimin çökmesi. Gelinen noktada dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde Türkiye’den hiçbir üniversite yer alamadı.

Küresel yüksek öğrenim düşünce kuruluşu ve dünyanın en çok danışılan üniversite sıralama derleyicisi Quacquarelli Symonds, dünyanın en iyi yüksek öğretim kurumlarını listeleyen QS World University Rankings yeni listesini yayınladı.

Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralanırken QS listeleri bazı önemli göstergelere dayanılarak oluşturuldu ve yine akademik itibar, QS dünya üniversite sıralaması için en önemli ölçü oldu.

Daha önce Türkiye’den Boğaziçi, ODTÜ, Bilkent üniversitelerinin girdiği listeye bu yıl hiçbir üniversite giremedi. Dolayısı ile akıllara mantık dışı akademisyen atamaları ile bir seneyi aşkındır karda, kışta, kıyamette kampüs bahçesinde nöbet tutan değerli akademisyenler ve Boğaziçi Üniversitesi geldi.

Bu arada işte o utanç tablomuz;

QNB şifreniz varsa, başvuru yaparak 70000 TL ödeme verilecek! Bankaya gitmenize de gerek kalmayacak QNB şifreniz varsa, başvuru yaparak 70000 TL ödeme verilecek! Bankaya gitmenize de gerek kalmayacak

Boğaziçi direnişine kar ve fırtına da engel olamadı