Türkiye'de en güçlü muhalif ve eleştirel ses TGRT'den geldi. Sonunda "isyan" TGRT kanallarına kadar sıçrayınca da gündem TGRT ve Ekrem Açıkel oldu. TGRT ve Ekrem Açıkel isyan sözleri videosu....

İktidara olan desteği ile de tanınan TGRT bile ekonomik krize sessiz kalamadı ve TGRT Ana Haber sunucusu Ekrem Açıkel Türkiye'de yaşanan tarihi yoksullaşmayı açık açık anlatarak isyan etti. Sonrasında ise "Kem küm gak guk konuşamadım. Yuttum cümlelerimi" diyerek yaşanılanların ağırlığına ayrıca dikkat çekti.

Türkiye'de muhalif olarak tanınan kanallara ve seslere en son kamuoyunda "yandaş" olarak tanımlanan kanallardan TGRT de katıldı. Yaşanılanların aksine Türkiye için pembe bir tablo çizerek yaşanan ekonomik çöküşte “Ekonominin şaha kalkıyor", "Türkiye büyüyor" şeklinde sürekli haberler yapan iktidar medyasından TGRT ekranlarında yankılanan "eleştiri ve isyan" sesi dikkat çekti.

İsviçre Credit Suisse'in "Küresel Servet Raporu" TGRT Ana Haber’de de yayınlanırken sunucu Ekrem Açıkel şu sözler ile Türkiye gündemine damga vurdu;

Ekrem Açıkel kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Ekrem Açıkel'in biyografisi

'Ekonomik kriz mi var. Geçiniz. Sokak röportajlarında duyuyorsunuz. İşleri tıkırında herkesin. Gençler IPHONE kuyruğunda. Millet seyehat ediyor. Hani ayaryakıt pahalıydı, alamıyordu millet. Yalan yalan algı operasyonu.

Otellere gidin. Bodrum'a gidin, Fethiye'ye gidin. Yer yok. Kriz mıriz yok. Kriz yok kimse algı operasyonu yapmasın'

Cümlelerine aşinayız değil mi? O amcalara şunu söylemek isterim. Kapitalizm böyle bir şey. Hele vahşi kapitalizm tam olarak da bu.

Memleket 86 milyon. Senin o gördüklerin yüzde 8 milyonun içinde geriye kaldı yüzde 90. Ne olacak o 75 milyon insan?"

Bu arada ayrıca dikkat çeker şekilde seslendiği anların videosunu sosyal medya hesabından "bu da burada durmalı" diyerek paylaşan Ekrem Açıkel "Küresel Srvet Raporu" için yaptığı açıklama ise şöyle oldu. videoyu sosyal medya hesabından "bu da burada durmalı" diyerek paylaştı.

"İsviçrelilere göre Türkiye'de tam 40 milyon insan bin ile 10 bin dolarlık servete sahip. Bu 180- 185 bin liralarda. Yani bir yere konulmuş yok parası, ay sonuna kadar yetecek para.

17 milyon insan bu ülkede 10 bin ila 100 bin dolar arası servete sahip. Çarptım sizin için 1 milyon 850 bin lira. Bugün büyük şehirlerimiz büyük bir evi ya alır ya alamaz. 57 milyon insanın gelirinden söz ediyorum.

1 milyon 355 bin kişi. 100 bin ile 1 milyon dolar arası servete sahip. 18 milyon 500 bin. Hah dayıcım senin söz ettiğin grup bundan sonra başladı. 5 bin 890 kişinin 10 milyon dolar serveti var. Dönmedim TL'ye emojiyi koydum oraya.

366 kişi  100 milyon dolarlık serveti var. Emoji.

136 kişinin 500 milyon dolarlık serveti var. Emoji.

34 kişinin milyar dolar ve üzerinde serveti var. Çift emoji.

Gelin en trajik en ağır cümleyi şurada söyleyeyim; cümlenin ağırlığını hisset. Türkiye'de yüzde 1 toplam servetin yüzde 40'ına sahip.  Bizden daha kötü savaşan Rusya ve teneke evlerde yaşayan Güney Afrika..

Kem küm gak guk konuşamadım. Yuttum cümlelerimi"

Ekrem Açıkel Kimdir?

Gazeteci Ekrem Açıkel kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

1973 Tokat, Başçiftlik doğumlu Açıkel, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun.

Gazetecilik mesleğine 1995 senesinde İhlas Haber Ajansı'nda başlayan Açıkel 1996 senesinde ise TGRT Haber'e geçiş yapmış ve buradaki görevinde polis-adliye olaylarını izleyerek başbakan-cumhurbaşkanı programlarını takip etmişti.

2002 senesinde ise TGRT Haber'den Kanal D Haber'e geçen Açıkel, şike kumpası soruşturmasında Kanal D ve Star TV kanallarında canlı yayınlarla şike kumpası soruşturmasını takip ederek tanınmıştı.

Gün boyu yaşananları izleyicilere aktaran Açıkel, Kanal D Haber'de 13 yıl boyunca görev yaptı.

2015-2018 yılları arasında 3 yıl boyunca kurumsal gelişim eğitimleri verdi ve 2018 senesinde yeniden gazeteciliğe dönme kararı alan Açıkel TGRT Haber'de şef editörlüğe geldi. Ardından 3 Eylül 2018 tarihinde TGRT Haber Ana Haber Bülteni'ni sunmaya başladı.

Bu arada Açıkel'in abisi Osman Ziya Açıkel de televizyonda sunuculuk yapmaktadır.

6 Haziran 2010 tarihinde Atv muhabiri Işıl Özdem ile evlenen Açıkel'in bir kız çocukları bulunmaktadır.
 

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?