Popüler sosyal medya uygulaması Twitter'ın, 2020'deki geliri bir önceki seneye kıyasla yüzde 7 artıp 3. 72 milyar dolara ulaşsa da, yıl genelinde 1.

Sosyal Yardım Paketi 12 Bin TL'yi Buldu! Mart Ayında TC Kimlikle Başvuru Yapacaklara Devlet Desteği... Sosyal Yardım Paketi 12 Bin TL'yi Buldu! Mart Ayında TC Kimlikle Başvuru Yapacaklara Devlet Desteği...
Popüler sosyal medya uygulaması Twitter'ın, 2020'deki geliri bir önceki seneye kıyasla yüzde 7 artıp 3.72 milyar dolara ulaşsa da, yıl genelinde 1.14 milyar dolarlık zarar etti. Son dönemde eski kullanıcılarını kaybeden Twitter artık sadece haber paylaşımı için takip edilmeye başlanmıştı. Ancak son dönemde o takiplerde bırakıldı. Herkesin her konuda uzman olup, insanları gazladığı Twitter'da paylaşılan düşüncelerin iyice akıl sağlığını bozduğu görüldü.

Twitter dünyası yavaş yavaş etkisini kayıp mı ediyor? Toplumsal olaylar azalınca Twitter kullanımı düşüyor mu? Twitter artık delilerin konuştuğu ve kaale alındığı hatta saygı gördüğü bir çöplük mü? Twitter saygın akademi dünyasını bitirdi mi?

Twitter son olarak ABD başkanı Trump'ın hesabına engel getirmiş ve tepki görmüştü. Twitter'ın bu politikası ikiyüzlü olarak görülmüştü. Çünkü pek çok devlet yetkilisinin şiddet yanlısı, aşağılayıcı görüntülerle desteklenen tweetlerini tutan, 3. dünya ülkelerindeki kullanıcıların hayvanlara karşı yazılan hedef göstermelerini tutan Twitter, Trump'ın herhangi bir tehdit oluşturmayan tweetlerine engel getirmişti.

Son yıllarda Twitter'da hesapların yazdıkları ile ciddi şekilde akıl sağlığına zarar verdiği de kaçınılmaz bir gerçek. Twitter'da açılan pek çok hesap, her konuda uzman gibi mantık dışı görüşler bildirip bu görüşleri de hedef göstererek yapması büyük bir tehlike oluşturmaya başladı.

Mide bulandırmaya başlayan Twitter yine de anlık bildirimi nedeniyle hızlı bir  haber kaynağı olarak görülmekte. Ancak bu da teyitsiz pek çok bilgi kirliliğine neden olan bir durum.

KULLANICI SAYISI ARTTI!

Twitter'ın 2020 yılı genelinde elde ettiği gelir bir önceki yıla göre yüzde 7 artıp 3,72 milyar dolara ulaşsa da yıl genelinde 1.14 milyar dolarlık zarar etti. Twitter, 2020 yılı genelinde ise 1.14 milyar dolarlık zarar etti. Şirket 2019 yılında 1,47 milyar dolarlık kâr elde etmişti.

Twitter'ın geçen yılın dördüncü çeyreğindeki günlük ortalama aktif kullanıcı sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre ise yüzde 27 artarak 192 milyona ulaştı.