Twitter hesabınızın ayarlar kısmına kimlik bilgilerinizi girebileceksiniz. Bu sayede doğrulama yapma imkanına ulaşacaksınız. Peki Twitter neden kimlik bilgilerinizi istiyor? Artık kimlik numarasıyla doğrulama yapmak zorunlu mu olacak? İşte detaylar...

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Pek çok site, kimlik bilgilerinizi isteyerek hesabın size ait olduğunuzu kanıtlamanızı bekliyor. Bu da bir şekilde güvenlik önlemi olarak karşımıza çıkmakta. Twitter'dan da buna benzer bir hamle geldi. Şu an için kimlik doğrulama işlemi zorunlu değil ancak böyle bir seçenek mevcut. Yakın zamanda tüm kullanıcılar için geçerli olacağa benziyor.

Kimlik Doğrulama Amacı Nedir?

Twitter, kimlik doğrulama özelliği ile birlikte Twitter Blue hizmeti alan kullanıcıların kim olduklarını öğrenmek isteyebilir. Bu da sitenin kendi güvenliğinin sağlanması adına önemli bir adım gibi gözüküyor. Bu sayede anonim kişiler mavi tik hizmetinden faydalanamayabilir. Yakın zamanda düzenlemenin geçerliliğini tekrardan göreceğiz.

Twitter Blue Aylık Kaç TL?

Twitter Blue yani mavi tik hizmeti, Türkiye için aylık 150 TL olarak belirlendi. ABD'de ise 8 dolara tekabül ediyor. Kişisel hesaplar için mavi tik onayı verilirken, şirketler için sarı tik ve devlet yetkilileri için gri tik verilmektedir. Bu sayede profiller arası ayrım yapabilmek mümkün.