Whatsapp'ın spam ve rahatsızlık veren aramalara son veren özelliği yayınlanmak üzere. Yeni bir güncelleme için uzun süredir çalışılıyor. Whatsapp, tanımadığınız numaralardan gelen aramaları devredışı bırakabilecek bir özellik geliştirdi. İşte Whatsapp'ın yeni özelliği...

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Whatsapp, güvenlik ve gizlilik anlamında önemli adımlar atıyor. Bu adımlardan birisi de spam aramalarla ilgili oldu. Böylelikle Whatsapp, spam aramaları ortadan kaldırabilmek adına bir güncelleme üzerinde çalıştığını neredeyse doğruladı. Gelen bilgiler doğrultusunda, Whatsapp yakın zaman sonra güncellemeyi yayınlayabilir.
 

Tanınmayan Numaralar Otomatik Sessize Alınacak!

Tanımadığınız numaralardan gelen aramaları otomatik olarak sessize almak isterseniz, sizler de bu özelliği aktif edebilirsiniz. Kullanıcının isteği doğrultusunda özelliğin aktif veya pasif olması mümkün. Bu tamamen uygulama kullanıcısının elinde olan bir şey.

Normal Aramaları Engellemiyor

Bu özelliğin yalnızca uygulama içi aramalarda geçerli olduğunu vurgulayalım. Çünkü rehberden yapılan aramalar, yani telefon kaynaklı olanlarda bu özellik işe yaramayacaktır. Bunun için farklı bir çözüm yolu bulmalısınız.

iOS'da Test Ediliyor

Söz konusu Whatsapp'ın spam aramalara karşı geliştirdiği özellik, iOS üzerinde test edilmekte. Beta sürümü tamamlandıktan sonra güncellemeyle ilgili detaylar yayınlanacaktır. Peki sizler bu özelliği faydalı buluyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.