Eskiden ücretsiz olarak mavi tik aldıysanız veda vakti geldi. Twitter'da mavi tikler yalnızca ücretli kullanıcılar için geçerli olacak. Birkaç gün içerisinde hesabınızdaki mavi tik kalkarsa şaşırmayın...

Twitter'da eskiden ücretsiz bir şekilde mavi tik alınabiliyordu. Bu durum, kullanıcıların tanınırlık veya sahip oldukları unvan neticesinde mümkün olmaktaydı. Şimdi ise bambaşka bir döneme girmiş bulunmaktayız. Elon Musk'ın sahibi olduğu Twitter, Blue hizmetini duyurmuş ve ücretli olarak Twitter mavi tiki satmaya başlamıştı. Aylık olarak düzenli ödeme yapılması durumunda mavi tikli hesabınızı kullanabiliyorsunuz.

AKP bayraklarını görünce ağlama krizine girdi AKP bayraklarını görünce ağlama krizine girdi

Eski Hesapların Mavi Tiki Gidiyor!

Eski hesaplardaki mavi tikler, ücret ödenmediği takdirde kaldırılacak. Eğer mavi tik için Blue hizmetine ödeme yapmayı kabul edecekseniz mavi tikiniz verilecek. Resmi adıyla onay rozeti almanız için aylık olarak 151 TL ödeme yapmanız gerekmekte.

verified_11zon

1 Nisan'da Mavi Tikler Kalkıyor!

Eski mavi tik (onay rozeti) sahipleri için 1 Nisan 2023 tarihine kadar süre verildi. Bu tarihten sonra mavi tikler kalkacak ve abonelik yaptırarak eski mavi tikinizi alabileceksiniz. Üstelik ünlü veya popüler olmayan kullanıcılar da rahatıkla mavi tik alabiliyor.