Uber skandalı büyürken ortaya çıkan son belgeler ile medya patronlarına da hisse verildiği öğrenildi.

Gizli belgeleri ifşa olmaya devam eden ABD merkezli araç paylaşım platformu Uber'in, büyümek için bazı üst düzey politikacıların desteği skandalı öğrenilmişti ki şimdi de ünlü medya kuruluşlarının patronlarından da gizli destek aldıkları ortaya çıktı.

ABD merkezli popüler araç paylaşım uygulaması Uber'in lobi desteği karşılığında medya patronlarına şirketten hisse bile önermesi duyan herkesi şaşırttı.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Uber Files' skandalı! Binlerce belge sızdırıldı: Macron'un da adı geçiyor - Genel -

En son Uber'in birçok ülkede yasaları çiğneyerek büyümek amacıyla bazı üst düzey politikacılardan gizli destek aldığı dünya basınında haber olmuş, ortaya çıkan 124 binden fazla yazışma ve belgeye göre şirketi gizlice destekleyen isimler arasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un olduğu da ortaya çıkmıştı.

Macron'un henüz ekonomi bakanıyken Uber için lobi yaptığı ve muhalifleri ikna ettiği ortaya çıkarken ayrıca Davos'ta gerçekleştirilen Dünya Ekonomi Forumu'nda da dönemin ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Uber'den lobicilerle görüştüğü öğrenilmişti.

Uber'de skandal lobicilik iddiası > Viyana Blog - Güncel Haberler

Dünya henüz bu haberler ile çalkalanırken bu defa da İngiliz Guardian gazetesi, Uber'in lobi faaliyetleri kapsamında medya patronlarıyla da iletişime geçtiğini aktararak şirketin Avrupa ve Hindistan'da önde gelen medya patronlarıyla destek sağlanması için görüştüklerini yazdı.

Ortaya çıkan belgelere göre Uber, lobi desteği karşılığında medya patronlarına şirkette hisse de önerirken Uber'in bu amaçla yaklaştığı gazeteler arasında İngiltere'den Daily Mail, Fransa'dan Les Echos, İtalya'dan La Repubblica ve L'Espresso, Almanya'dan Die Welt ve Bild ile Hindistan'dan Times of India yer aldı.