Grip aşısı olmak isteyen ancak grip aşısı olmasına izin verilmeyen vatandaşlar ne yapacaklarını kara kara düşünmeye başladı. Çok sayıda vatandaş grip aşısı olmak istediğini ve gribe yakalanmak istemediğini açıklarken, Sağlık Bakanlığı ise Türkiye'de yete

Gözden kaçırmayın

Cedi Osman ile Ebru Şahin Nişanlandı! Ebru Şahin ile Cedi Osman Ne Zaman Evleniyor? Cedi Osman ile Ebru Şahin Nişanlandı! Ebru Şahin ile Cedi Osman Ne Zaman Evleniyor?
Grip aşısı olmak isteyen ancak grip aşısı olmasına izin verilmeyen vatandaşlar ne yapacaklarını kara kara düşünmeye başladı. Çok sayıda vatandaş grip aşısı olmak istediğini ve gribe yakalanmak istemediğini açıklarken, Sağlık Bakanlığı ise Türkiye'de yeterli aşı olmamasına bağlı olarak sadece çok riskli grupta olan vatandaşların grip aşısı olmasına izin veriyor.

Vatandaşlar ne kadar fazla ücret ödemek isterlerse istesinler grip aşısı temin edemiyorlar. Bu da çok sayıda vatandaşta "grip aşısı olamayanlar ne yapmalı, nasıl önlem almalı?" diye soru işareti yarattı.

Maske Kullanın


Uzmanlar, maskenin coronavirüs dışında grip gibi belirli üst solunum yolu hastalıklarından büyük oranda koruyabildiğine değinerek "gerekli önlemler alınırsa, yeterli miktarda C vitamini tüketilirse, eller ağız ve göz ile burun gibi bölgelere sürülmezse, kapalı ortamda çok uzun süre kalınmazsa gripten korunmak mümkün" diyor.

Özellikle de vatandaşların çok kalabalık ortamlarda FFP3 maske ve cerrahi maske takmasının daha koruyucu olabileceği, ancak oksijensizliğe yol açabileceği uyarılarına dikkat edilmesi önerilmekte.