Avrupa Süper Ligi'nin dağılması nedeniyle hüsrana uğrayan Real Madrid Başkanı Fiorentina Perez, organizasyona karşı çıkan UEFA Başkanı Ceferin hakkında "Böyle saldırgan bir başkan istemiyoruz" ifadesini kullandı. Perez'in "her dediğine itaat eden bir UEFA

Avrupa Süper Ligi'nin mimarlarından olan Real Madrid Başkanı Fiorentina Perez, kurucu takımların çoğunun organizasyondan çekilmeleri üzerine adeta küplere bindi. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin'in, "Yanımızda yılan beslemişiz", "Sadece ceplerini düşünüyorlar" ve "Hayatımda böyle yalancı insanlar görmedim" şeklindeki açıklamalarına sinirlenen Perez, UEFA'nın şeffaf bir yönetie sahip olmadığını ifade etti. Özellikle Juventus Başkanı Andrea Agnelli hakkında sert ifadeler kullanan Ceferin'i eleştiren Perez, "Böyle saldırgan bir başkan istemiyoruz" açıklamasını yaptı.

Şampiyonlar Ligi yarı final maçları oynanacak mı?

En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var! En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var!

Başlamadan dağılan Avrupa Süper Ligi ile ilgili sorulara yanıt veren UEFA Başkanı Ceferin, Slovenya'da yayın yapan 24UR televizyonunda kritik açıklamalarda bulundu. Şampiyonlar Ligi'nde oynananacak Real Madrid-Chelsea ve PSG-Manchester City maçlarıyla ilgili küçük pürüzlerin olduğunu kaydeden Ceferin, bu karşılaşmaların iptal edilmesinin küçük bir olasılık olduğunu sözlerine ekledi. Her ne karar alınırsa alınsın bu sezonun halihazırda devam ettiğini vurgulayan Ceferin, karşılaşmaların yapılmaması halinde yayıncı kuruluşun UEFA'ya dava açabileceğini aktardı. 

UEFA Başkanı Ceferin: "Perez'in tek istediği itaatkâr UEFA Başkanı"

Avrupa Süper Ligi'nin dağılması üzerine hüsrana uğrayan Fiorentina Perez'e de yanıt veren Ceferin, nun kullandığı ifadelern kendisini UEFA Başkanlığı koltuğunda daha fazla oturmaya teşvik ettiğini söyledi.

Fiorentina Perez'in "her dediğine itaat eden ve sözünden ayrılmayan" bir UEFA Başkanı istediğini vurgulayan Ceferin, doğru bildiği şeylerden asla şaşmadığını dile getirdi. Yaptığı şeylerin tek amacının "dünya ve Avrupa futbolunun iyiliği" olduğunu kaydeden Ceferin, futbolda rekabeti öldüren Avrupa Süper Ligi'ne bu sebeple karşı çıktığını ifade etti.