Game of Thrones dizisinin uyarlandığı Buz ve Ateşin Şarkısı adlı fantastik edebiyat serisinin yazarı olan George R.R. Martin'in aynı evrende geçen Ateş ve Kan kitabından uyarlanan House of the Dragon dizisi için geri sayım başladı. Diziyi Ryan Condal ile

Game of Thrones dizisinin uyarlandığı henüz bitirilmemiş Buz ve Ateşin Şarkısı adlı serinin yazarı olan George R.R. Martin, serinin yan dizisi olan House of the Dragon ile ilgili yeni bir bilgi verdi. Kişisel blog hesabı olan Not A Blog üzerinden yeni bir yazı paylaşan Martin, Comes A Swordman başlıklı yazısında 2022'de yayınlanacak dizide yer alacak oyunculardan birini daha açıkladı. Martin, Buz ve Ateşin Şarkısı evrenindeki efsanevi şövalye Criston Cole karakterini Fabien Frankel'in canlandıracağını açıkladı. Oyuncu Fabien Frankel'a "Westeros'a hoş geldin, Fabien" mesajını veren Martin, son uyarısını da eklemeden geçmedi: "Kılıcını keskin tut!"

Martin'den Criston Cole yorumu: Bir şampiyon ve kadınların sevgilisi!

Buz ve Ateşin Şarkısı evrenine göre yaşayan en ünlü şövalyelerden biri olan Sör Criston Cole, Kral 1. Viserys Targaryen'in Kral Muhafızlarından biri olmuştur. Daha sonra Kral Muhafızları'nın Lord Kumandanlığına yükseltilen Criston Cole, Ejderhaların Dansı adı verilen Targaryen İç Savaşı'nın önemli figürlerinden biri olacaktır.

Diziyi Ryan Condal ile yaratan George R.R. Martin, Criston Cole için şu ifadeleri kullanıyor:

"O Blackhaven Lordu'nun basit bir hancısının oğluydu. Toprak veya unvan üzerinde hiçbir iddiası yoktu, sahip olduğu tek şey şerefi ile kılıç ve mızrak kullanma becerisiydi. O bir meydan okuyucu, bir şampiyon ve kadınların sevgilisiydi. O bir aşık (gerçekten öyle mi?), Baştan çıkarıcı (gerçekten öyle mi?), Hain (gerçekten öyle mi?), kalp kıran ve kral yapandı."

House of the Dragon'un konusu!

Müge Anlı'da Pes Dedirten Olay! Eşi Kaybolunca Eğlence Mekanına Gitti! Müge Anlı'da Pes Dedirten Olay! Eşi Kaybolunca Eğlence Mekanına Gitti!

House of the Dragon dizisi, yazar George R.R. Martin'in 2018 yılında piyasaya sürdüğü Ateş ve Kan adlı kitaptan uyarlanacak. Aegon Targaryen'in (Fatih Aegon) kız kardeşleri olan Visenya ve Rhaenys ile birlikte Westeros'u fethetmesiyle başlayan serüvenlerini anlatan kitapta 300 yıllık Targaryen Hanedanı'nın yükselişi, savaşları, trajedileri ve çöküşü ele alınıyor. 

House of the Dragon dizisinin ana odak noktasını ise Aegon'un fethinden sonra 129-131 yılları arasında yaşanan ve kayıtlara "Ejderhaların Dansı" olarak geçen büyük Targaryen İç Savaşı oluşturacak. Ejderhaların ejderhalarla ve kardeşlerin kardeşlerle savaştığı kanlı dönem House of the Dragon dizisiyle anlatılacak. Savaş öncesinde 18 ejderhası bulunan Targaryen hanesinin savaştan sonra 2 ejderhasının kaldığı ve ailenin gücünün çöküşe geçtiği dönem incelenecek.