İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısı bugün yapıldı. Peki, toplantıdan ve sonuç çıktı? İstanbul'da toplu taşımaya zam gelecek mi? İstanbul'da ulaşıma zam geldi mi?

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısı bugün yapıldı. Toplantıda taksi, elektronik bilet, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine %50, Servis ücretlerine ise %40 zam teklifi görüşüldü. Ayrıca indirimli kart ücreti de toplantının ana Gündem maddelerinden biri oldu. Peki, İstanbul'da ulaşıma zam geldi mi? İstanbul'da Toplu taşımaya zam gelecek mi?

İstanbul'da toplu taşımaya zam gelecek mi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde bugün Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda yakıt giderleri, enflasyon, Asgari ücretin artışı gibi nedenlerle Toplu taşımaya zam yapılması görüşüldü. Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünce (TUHİM) Söz konusu giderler nedeniyle İstanbul'da elektronik bilet, taksi Dolmuş, taksi Birgül minibüs ücretlerine %50 servis ücretlerine %40 zam teklifinde bulundu. Yapılan görüşmelerin ardından zam teklifi oy çokluğu ile reddedildi.

ukome-karar-verdi-istanbulda-toplu-tasimaya-zam-gelecek-mi

İndirimli kart ücreti artacak mı?

Diğer yandan toplantıda 25 yaş altı Örgün öğretimdeki tüm öğrenciler için mevcut indirimli kart ücretinin aynı kalması ancak 25 yaş üstü ile Açık öğretim ve uzaktan eğitim öğrencileri için yüzde on indirimli kullanılması teklifi yapıldı. Söz konusu teklifte yine toplantıda oy çokluğu ile reddedildi. Yani İstanbul'da hem toplu taşımaya hem de indirimli kart ücretine yapılacak olan zamlar kabul edilmedi.