Rusya, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de kadar girdi. Bu ilerlemenin nasıl duracağı merak edilirken son dakika gelişmeleri yaşanmaya başladı. Yaşanan tüm gelişmelerin ardından Ukrayna'dan Rusya'ya müzakere çağrısı gelirken Putin teklifi kabul etti. Peki, savaş masada sona erecek mi?

Rusya'nın Ukrayna’ya düzenlediği askeri operasyonda müzakere sinyalleri gelmeye başladı. Zelenskiy, Ukrayna askerlerinin Kiev’e kadar girimesi sonrasında Rusya'ya müzakere çağrısında bulundu. Kremlin’den yapılan açıklamada ise müzakere talebinin not edildiği ifade edildi. Putin ve Zelenskiy görüşmesi için Putin’in taleplerinin yerine getirilmesi isteniyor. Talepler ise Ukrayna'nın silah bırakması ve herkes için temsili bir hükümet kurulması… Peki, Savaş müzakere masasında sona erecek mi?

Rusya ve Ukrayna Savaşı'nda son dakika gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Çin televizyonunda yer alan bilgilere göre Putin’in Ukrayna başkanı Zelenskiy ile görüşmeye hazır. Rus askerlerinin Kiev’e kadar girmesi sonrasında Ukrayna başkanı Putin’e seslenmiş ve ölümleri durdurmak için müzakere masasına oturma daveti yapmıştı. Ukrayna başkanı aynı zamanda Rus tanklarının ülkesinde insanlara ezerken Avrupa'nın hala yavaş ve yetersiz hareket ettiğini söyleyerek sitem etmişti.

Avrupalıları savaşa çağırdı

Ukrayna başkanı Zelenskiy Telegram hesabı üzerinden bir video mesaj yayınlayarak Savaş deneyimine sahip olan Avrupalıları Ukrayna için savaşmaya davet etti. Savaş çıkmadan önce arkasında duran Avrupa ülkelerine seslenen Ukrayna başkanı, Rus işgaline karşı Ukrayna'ya yardım etme konusunda yavaş kalındığını vurguladı.

Gözden kaçırmayın

Bu da Oldu! Erdoğan'a Hakaret Sebebi İle Okul Basıldı! İki Öğrenci Gözaltına Alındı! Çocuklar Ne Yaptı? Bu da Oldu! Erdoğan'a Hakaret Sebebi İle Okul Basıldı! İki Öğrenci Gözaltına Alındı! Çocuklar Ne Yaptı?

Müzakere Daveti kabul edildi

Diğer yandan Ukrayna Devlet Başkanı Putin’e müzakere daveti de kabul edildi. Ancak Putin’in müzakere için şartları bulunuyor. Bu şartlar ise Ukrayna'nın silah bırakması ve herkes için temsili hükümet kurulması. şartlarını kabul edilmesi durumunda Putin ve Ukrayna lideri müzakere masasına oturacak. Rusya dışişleri bakanı Lavrov da bugün bir açıklama yayınlayarak Ukrayna işgali ile ilgili eleştirilere cevap verdi. Lavrov açıklamasında  "Kimse Ukrayna halkını aşağılamayacak, Neonazilere izin vermeyeceğiz Ukrayna'da. Kiev rejimi Batı kontrolü altındadır." dedi.