UEFA Avrupa Ligi son 16 kura çekimi yapıldı. UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcimiz Galatasaray'ın rakibi ise dünya devi Barcelona oldu.

Süper Lig'de bu sezon kötü gidişata dur diyemeyen ve ligin alt sıralarında kadar düşen Galatasaray UEFA Avrupa Liginde ise başarıya doymuyor. UEFA Avrupa Ligi son 16 turuna Grup lideri olarak doğumdan katılmayı Başaran Galatasaray'ın bugün yapılan kura çekimi ile birlikte rakibi belli oldu. Peki Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'nde rakibi hangi takım oldu?

UEFA Avrupa Ligi son 16 kura çekimi belli oldu. Temsilcimiz Galatasaray bulunduğu grubu lider olarak tamamlamış ve doğrudan UEFA Ligi son 16 turuna yükselmişti. Şampiyonlar Ligi'nin grup üçüncüleri ile Avrupa Ligi'nin grup ikincileri arasında oynanan play-off turu karşılaşmaları sonrası da kalan takımlar belirlendi ve bugün kura çekimi yapıldı.

Galatasaray'ın rakibi belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde son 16 turuna doğrudan katılmayı Başaran temsilcimiz Galatasaray'ın da rakibi belli oldu. Yapılan kura çekimi sonucunda Galatasaray'a rakip olarak dünya devi Barcelona çıktı. Bu sezon Süper Lig'de kötü bir gidişatı olmasına rağmen UEFA'da ciddi başarılar elde eden Galatasaray Barcelona ile karşı karşıya gelecek.

Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir! Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir!

Galatasaray Barcelona maçı ne zaman 2022?

UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda Galatasaray Barcelona maçının ilk karşılaşması 10 Mart tarihinde oynanacak nokta Galatasaray Barcelona rövanş maçı ise 16 Mart'ta oynanacak. Temsilcimiz Galatasaray 10 Mart tarihinde ki karşılaşmada deplasmanda konuk olurken 2. karşılaşmayı ise kendi evinde oynayacak.