Vatandaş ülkede açlıkla, barınma ile , mülteci ile boğuşurken, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin önerisiyle yapılan ve ‘kışlık saray’ olarak nitelendirilen Ahlat Köşkü’nün yanına 9 tane de bakan konutu yapılacağı öğrenildi.

İflasın eşiğine gelmiş Türkiye'de sadece bu yıl 151 milyon TL harcanacak konutları Erdoğan’ın arkadaşı Hasan Gürsoy inşa ederken şimdi bir de bakan konutları için milyonların akıtılacağı ortaya çıktı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin önerisiyle Bitlis'in Ahlat ilçesine milyonlarca lira harcanarak yapılan ve 25 Ağustos 2020’de AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli’nin açılışını yaptığı Ahlat Köşkü’ne akıtılan servete yenisi eklenecek.

Ahlat Köşkü'nü de inşa eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkadaşı Hasan Gürsoy’un sahibi olduğu Güryapı Taahhüt isimli inşaat şirketinin internet sitesinde, “Ahlat Konukevleri Projesi” adı altında bir projenin inşa edileceğinin duyurulması ile ortaya çıkan bakan konutları öğrenenler tarafından ayıplandı.

LÜKS AĞIRLAMA İHTİYACI MÜHİM

Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket.. Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket..

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın Kovid-19 testleri pozitif çıktı

Cumhurbaşkanlığı’nın kullandığı Ahlat Köşkü’nün hemen yanına yapılacak Ahlat Konukevleri Projesi'nin 83 bin 499 metrekarelik bir alan üzerine inşa edileceği öğrenilirken bu ek lüks hayat için ne kadar daha devlet kaynağı kullanılacağı bilinmiyor.

Ahlat Konukevleri Projesi kapsamında “9 adet bakan konutu, bir kafeterya binası, bir otopark, bir revir binası, iki güvenlik/düzen binasının” inşa edilecek. 53 bin 375 metrekare kapalı alanın da yer alacağı Erdoğan'ın lüks ağırlama ihtiyacı için belirlenen projeye ilişkin ayrıca şu bilgiler mevcut;

“Ahlat Konukevleri, Ahlat Gençlik Külliyesi (Ahlat Köşkü) ile aynı parseli paylaşmaktadır. Projenin tasarım esası, dokuya ve birbirine uyumlu konutların inşa edilmesidir. Eğimli bir araziye oturan konutlar, Türk evi geleneği ile birbirinin ışığını ve manzarasını kesmeyecek düzende konumlandırılmıştır. Projenin can alıcı bölümlerinden olan konuk evi, yöresel tarihi dokuyu yansıtan Ahlat taşı ile kaplanmış olup, döneme ait motifleri içeren özel imalatları da bünyesinde barındırmaktadır.”

MAHKEME KARARI YİNE HİÇE SAYILDI, TARIM ARAZİSİ DE KATLEDİLDİ

Emine Erdoğan'ın Gençlik Yılları - Güncel - ODATV

Oysa ki Anayasa Mahkemesi, kıyı kanununun ihlal edildiği gerekçesiyle köşk projesine iptal kararı vermişti ancak bu karar köşkün yapımını durdurmamış ve Anayasa Mahkemesi’nin kararına rağmen inşa edilmişti.

Ardından da AYM kararına kılıf uydurmak için köşkün Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilerek Bitlis Ahlat Gençlik Külliyesi adı altında kullanılacağı açıklanmıştı,

Köşkün bulunduğu alanı gösteren uydu görüntülerinde, Van Gölü’nün kıyı bölgesine dolgu alanı ve yeni yollar yapıldığı görülürken Köşk’ün yapıldığı alanın ise daha önce tarım arazisi olarak kullanıldığı biliniyor.

ERDOĞAN'A LÜKS İMAM HATİPLİ ARKADAŞINA KIYAK OLDU

Erdoğan'ın İmam Hatip arkadaşına ihale yağıyor - Güncel - ODATV

Bu arada Ahlat Köşkü’nü inşa eden ve Ahlat Konukevleri Projesi’ni de inşa edeceğini duyuran Gürsoy Taahhüt Şirketi Gürsoy Grup adlı bir holdinge bağlı ve bu holdingin sahibi ve yönetim kurulu başkanı ise AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın arkadaşı Hasan Gürsoy ki bununla da kalmıyor tabi.

Erdoğan'ın gözdesi Gürsoy Grup Çamlıca Cami projesini, Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü, Süleymaniye Camii, Galatasaray Üniversitesi, Arkeoloji Müzesi ve Topkapı Sarayı'nın restorasyon işlerini yapan şirket.

Bilal Erdoğan'ın yöneticisi olduğu Okçular Vakfı tarafından kullanılan Okçular Tekkesi’nin restorasyonu da Gürsoy Grup tarafından yapıldığı biliniyor.

Erdoğan'ın arkadaşı Hasan Gürsoy'un şirketleri kamu kurumlarından son 10 yılda toplam 540 milyon 124 bin TL değerinde 72 ayrı ihale ile servetine servet kattı.