Kaçak yolla işletilen taş ocağının limit aşımı yaparak ormanları katlettiğini tespit eden ve baskılara rağmen suç duyurusunda bulunan orman işletme şefi olarak görev yapan Ümran Pınar’ın görevden alındığı iddiası geldi.

Ümran Pınar, AKP’li Islahiye Belediyesi’nin işlettiği taşocağını kaçak yolla çalıştırdığını, limit aşımı yaparak ormanı katlettiğini tespit ederek gündem olmuştu ki yaptığı suç duyurusu ardından görevinden alındı.

Ümran Pınar Sayıştay raporlarında geçen maden ocakları ile ilgili denetime başlayarak orman muhafaza memurlarına AKP’li Islahiye Belediyesi’nin işlettiği taşocağında ölçüm yapılması talimatını vermiş ancak memurlar zabıt tutmak yerine Pınar’ı belediye başkanına şikâyet etmişlerdi.

Uzman bir ekiple denetimi kendisi yapan Pınar Sayıştay raporlarından daha da skandal bir gerçekle karşılaşınca da harekete geçmişti.

Gaziantep İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural'dan Kılıçdaroğlu'na ücret tepkisi - Internet Haber

Islahiye Belediyesi’nin taş ve kum ocağında büyük aşımla ormanı tahrip etmesinin yanı sıra bu üretimi hiçbir izne ve ruhsata bağlı olmadan yaptığı ortaya çıkartan Pınar savcılığa suç duyurusunda bulunacağı öğrenilince Islahiye Belediye Başkanı Kemal Vural tarafından çağrılmış ve konu da bu şekilde gündem olmuştu.

Tüm yetkili makamları arayan ama destek bulamayan Pınar tüm direnişi ardından Orman İşletme Şefi Ümran Pınar, müdürü Veli Topçu’nun yazılı emri ile görevinden alındı.

Cumhuriyet'te yer alan haberde ise ruhsatsız işletilen taşocağından kimlerin çıkar sağladığı,  denetim dışı yapılan üretimin belediye dışında alıcılarının olup olmadığının ise "bir sır" olduğu yazıldı.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

Sayıştay raporunun gereğini yapan, devletin ormanını koruyan, yasadışı işlemlere göz yummayan Ümran Pınar'ın jet hızı ile görevden alınması ise şüphleri arttırdı.

AK Parti Gaziantep İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural kimdir? Nereli? Kaç yaşında?