TOPLUM BILIMLERI KURULU UYESI PROF. DR. MUSTAFA NECMI ILHAN, DHA'YA ACIKLAMA YAPTI. FOTO-ANKARA-DHA

En Az 16 Milyon Kişiye 6000 TL Ödenecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayını Verdi Sıra Ödeme Gününde... En Az 16 Milyon Kişiye 6000 TL Ödenecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayını Verdi Sıra Ödeme Gününde...
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un ilkokul, ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitimin 15 Şubat'ta başlayacağını açıklamasının ardından gözler üniversitelere çevrildi. Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? sorusunun cevabı aranmaya başladı. Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? sorusu hakkında açıklama yapan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, üniversitelerin kendi kararlarını vermeleri gerektiğini dile getirdi.


Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?


Üniversitelerdeki eğitimin halen daha online olarak sürdüğünü hatırlatan İlhan, yüz yüze eğitim konusunda özellikle iki tip görüşün ortaya atıldığını kaydetti. Bir görüşü savunanların üniversitelerin bütünüyle yüz yüze eğitime geçmesini savunduğunu aktaran Necmi İlhan, diğer uçtaki kişilerin ise eğitimin tamamen online olarak devam etmesi yönünde görüş bildirdiğini aktardı. İlhan, her üniversitenin kendi olanaklarına göre karar vermesinin en doğru seçenek olacağını bildirdi.

Öğretmenler, aşılanma takviminde ikinci grupta!


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı 15 Şubat tarihinin güzel bir hedef olduğunun altını çizen İlhan, gelişmelerin göz önünde bulundurularak nihai kararın verileceğini kaydetti. Öğretmenlerin koronavirüs aşılanma takviminde ikinci grupta yer aldığını hatırlatan İlhan, bu aşılanmalarla birlikte okullardaki yüz yüze eğitim durumunun çok daha tehlikesiz hale geleceğini söyledi. İnsanların bu dönemde rehavete kapılıp çok fazla dışarda gezmemeleri gerektiğini kaydeden İlhan, sosyal alanda uygulanacak bu tasarrufun yüz yüze eğitime geçilmesini daha da kolaylaştıracağının altını çizdi.