Geçtiğimiz günlerde Akit TV'nin canlı yayınına katılan Prof. Dr.

Geçtiğimiz günlerde Akit TV'nin canlı yayınına katılan Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversitelerle ilgili yaptığı bir yorum büyük tartışmalara neden oldu. Üniversiteleri "fuhuş yuvaları" olarak gördüğünü kaydeden Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Sofuoğlu, Z kuşağından da yakınmış ve derslere katılımın düşük olduğunu söyledi.

Rektör Fatih Savaşan'dan açıklama!


Sofuoğlu'nun bu ifadeleri yoğun tepkilere neden oldu. Tepkiler sonrası açıklama yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, bu ifadelerin karşılıksız kalamayacağını bildirdi. Bu açıklamaların kabul edilmesinin mümkün olmadığını kaydeden Rektör Savaşan, konuyla ilgili soruşturma başlatılacağını duyurdu.


"Kendisi de üniversitede çalışıyor"


"Derin Kutu" isimli tartışma programında üniversiteleri "fuhuş yuvalarına" benzeten Sofuoğlu'na programda bulunan konuklardan da tepkiler gelmişti. Olayın Türkiye gündemine düşmesinin ardından sosyal medyada birçok kişi, ifadelerle ilgili eleştiri yağdırmıştı. Bazı kullanıcılar, Sofuoğlu'nun üniversiteleri sorgulamak yerine önce kendi kabiliyetlerini sorgulaması gerektiğini aktardı. Bazı kullanıcılar da üniversiteleri "fuhuş yuvalarına" benzeten Sofuoğlu'nun kendisinin de üniversitede çalıştığını hatırlattı.