İslam Memiş, yapmış olduğu altın fiyatları açıklamasında önemli bir noktaya değindi. Altın yerine yatırım yapılabilecek ve kendisinin sıkça bahsettiği bir para birimi gündem oldu. İslam Memiş’ten gelen son açıklamalar ve gram altın için yaptığı önemli tahmin yazımızda yerini aldı.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Ünlü ekonomist İslam Memiş’ten gelen açıklamalar dikkat çekti. Memiş’in yaptığı açıklama ile birlikte altına dair tahminler paylaşıldı. Gram altının sene sonu performansından Sterlin TL paritesindeki son duruma ilişkin bilgi verildi. Uzman isim, altın yerine alternatif olarak başka bir yatırım aracı görüyor mu? Yatırımcıların bu sorunun yanıtını aradığı öğrenildi.

Sterlin Umut Veriyor!

İslam Memiş’e göre Sterlin’in 24-26 seviyesine yükselme ihtimali bulunuyor. Bu noktada takipçi olduğunu belirterek beklentilerini sürdüreceğini belirtti. Öte yandan GBP-TL’deki bu gidişatla birlikte gözler altın fiyatlarına da çevrilmiş vaziyette.

sterlin

Gram Altın İçin 1100 TL Uyarısı

Gram altının önümüzdeki haftalardan itibaren 1100 TL’ye varabileceği yönündeki açıklamaları da gündem oldu. Altın yatırımcıları, 2022 yılının son ayında altının önemli bir sıçrama yapıp yapmayacağını merak ediyor. FED’den gelecek yılın son faiz kararıyla birlikte altın bundan olumlu mu etkilenecek göreceğiz. Söz konusu faiz artırımı veya farklı bir kararla birlikte pek çok yatırım aracının dolaylı yoldan etkilendiği gözlemlenmekte. Altınla ilgili güncel olarak ekonomistten gelen açıklamalar bu şekilde.