Sosyal medya fenomeni Simge Barankoğlu gözaltına alındı. Daha önce 56 gün hapis yatan fenomenin neden yeniden gözaltına alındığı merak konusu oldu. İşte merak edilen detaylar…

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

Ünlü fenomen Simge Barankoğlu, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede yürütülen uygulama sırasında durduruldu. Ardından sosyal medya fenomeni Simge Barankoğlu’na yapılan Genel Bilgi Toplama (GBT), incelemesinden sonra hakkında arama kararı olduğu tespit edilerek gözaltına alındı. Barankoğlu’nun  neden yeniden gözaltına alındığı merak konusu oldu.

2_1280x720-10

Ünlü Fenomen Simge Barankoğlu 56 Gün Hapis Yatmıştı!

Sosyal medya fenomeni Simge Barankoğlu gözaltına alınma haberlerinden sonra en çok araştırılan isimler arasında yer aldı. Bir dönem yaptığı birkaç video paylaşımı ile sosyal medyada kısa bir süre popülerlik elde etmişti. Ardından popülerliğini korumak için neler yapması gerektiğini anketler yaparak sevenlerine soran Simge Barankoğlu, bazen yaptığı reklam paylaşımları ile de gündemde kalmayı başarmıştı.

Sosyal medyanın yeniden gündeminde yer almaya başlayan Simge Barankoğlu 15 saniyelik videosu ile ünlenen isimler arasında yer alıyor. Simge Barankoğlu, 1995 yılında doğmuş ve aslen İzmir’in Ödemiş ilçesindendir. Barankoğlu, Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olup sosyal medya hesabından cesur pozlar ve video paylaşımları ile gündemde kalmıştı. Çektiği videolarla bir akım başlatan Barankoğlu’nun videosunu insanlar taklit etmişti.

5_1280x720-8

Simge Barankoğlu Neden Yeniden Gözaltına Alındı?

1995 tarihinde doğan ünlü fenomen Simge Barankoğlu sosyal medya hesabından paylaştığı videolar ile popüler olmuştu. Barankoğlu çektiği “Örümcek, korktun mu? Yılan, korktun mu? Korkmadın mı?” videoda yer alan bu sözler ile yeni bir akım başlatmıştı. Sosyal medya hesabından yaptığı bu paylaşım ile ünlü fenomen Simge Barankoğlu’nu insanlar taklit etmeye başlamıştı.

Ünlü sosyal medya fenomeni Simge Barankoğlu çektiği 15 saniyelik video ile ünlü olan isimler arasında yer alıyor. Barankoğlu sosyal medyada çektiği video ile yeni bir akım başlatarak isminden bahsettirmişti. Ancak şimdilerde Barankoğlu bambaşka bir konu ile gündemde yer alıyor. Gözaltına alınan fenomen magazin gündemine bomba gibi düştü.

Simge Barankoğlu, Aralık 2021 tarihinde sosyal medya üzerinden dolandırıcılık yaptığı öne sürülen suç şebekesine İzmir polisi tarafından yapılan operasyonda gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Ünlü fenomen Simge Barankoğlu, ocak ayında çıkarıldığı mahkemece serbets kalmış ve 56 günlük tutukluluğu bitmişti. Ancak Barankoğlu, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede yürütülen uygulamalar sırasında GBT’si incelenerek hakkında sosyal medya üzerinden dolandırıcılık yaptığı suçlaması ile arama kararı bulunduğu öğrenildi. Ünlü fenomen Barankoğlu İzmir’in Ödemiş ilçesinde yeniden gözaltına alındı. Barankoğlu’nun emniyetteki işlemleri bittikten sonra adliyeye sevk edileceği söylendi.