Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı ünlü oyuncu Lance Reddick bu sabah Los Angeles da bulunan evinde ölü olarak bulundu.

Fringe ve The Wire gibi birçok popüler dizilerde aldığı roller ile tanınan ve John Wick film serisinde Charon karakterine de hayat veren Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı Lance Reddick hayatını kaybetti.

Ölüm sebebi ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmaz iken 60 yaşındaki oyuncunun sevenleri büyük bir üzüntü yaşadı.

Oyuncunun menajeri Mia Hansen tarafından yapılan açıklamaya göre ise oyuncunun saat 09:30’da ölü bulunduğunu ve oyuncunun ölüm sebebinin doğal sebepler olduğunu açıkladı ve konu ile ilgili başka bir bilgi paylaşılmadı.

Lance Reddick Kimdir?

Lance Reddick 31 Aralık 1962 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore şehrinde dünyaya geldi, Reddick eğitim hayatına önce Baltimore Friends School’a giderek başladı ardından ise Peabody Hazırlık Enstitüsü’nde müzik ve Walden Okulu’nda müzik teorisi ve kompozisyon öğreten özel bir yaz programına katıldı. Rochester Üniversitesi’nde Eastman Müzik Okuluna Katıldıktan sonra 1980 yılında Boston, Massachusetts’e taşındı ve 1991 yılında Yale Üniversitesi Drama Okulu’na kaydoldu.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Reddick en popüler dönemine 2014 yılında piyasaya çıkan Aksiyon Gerilim filmi olan başrolünde Keanu Reeves’ın oynadığı Jhon Wick filminde Charon’u oynayarak yaşadı ve bu rolü devam filmlerinde de canlandırdı. Temmuz 2021’de ise Reddick’in John Wick film serisinden ayrıldığı duyurulmuştu.

Ünlü oyuncu aynı zamanda 2014 yılında piyasaya çıkan popüler video oyunu olan Destiny’de Commander Zavala karakterini de seslendirmiş ve yine 2014 yılında Amazon Prime serisi olan Chief Irvin Irving rolünü canlandırmaya başlandı.

Reddick’in 2011 yılında evlendiği karısı Stephanie Reddick ve iki çocuğu ile birlikte yaşadığı biliniyordu, ünlü oyuncunun hayatını kaybetmeden sadece bir gün önce ise sevdiği dört köpeği ile birlikte çekilmiş fotoğraflarını paylaşmıştı.