Tiyatro ve dizi oyuncusu, aynı zamanda senarist Recep Sarı, 60 yaşında hayatını kaybetti.

Tiyatro ve dizi oyuncusu, aynı zamanda senarist Recep Sarı, 60 yaşında hayatını kaybetti. Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olan ve 1986 yılında stajyer sanatçı olarak İzmir Devlet Tiyatrosu'na atanan Sarı, uzun yıllar boyunca Türk tiyatro ve dizi dünyasına damga vurdu.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

Sarı, 2004 yılında kaleme aldığı ve tarihi eser kaçakçılığını konu alan "Dönme Dolap" adlı oyunuyla dikkatleri üzerine çekti. Aynı zamanda senaryosunu yazdığı "Dalgakıran" dizisi de başarılı performansıyla seyircilerin beğenisini kazandı.

Kariyeri boyunca birçok tiyatro oyununda yer alan Sarı, "Küçük Mozart", "Ellerimin Arasındaki Hayat" ve "Memleketin Kısmeti" gibi önemli yapımlarda rol aldı. Ayrıca "Şahsiyet", "Yeşil Deniz", "Beni Affet", "Çocuklar Duymasın", "Ne Seninle Ne Sensiz", "Melek Apartmanı" ve "Bir Aşk Uğruna" gibi pek çok dizi ve "Zincirbozan" ve "Yalancı" gibi filmlerde de oyunculuk performansı sergiledi.

Türk tiyatro ve dizi dünyasının önemli isimlerinden biri olarak kabul edilen Sarı'nın ani vefatı sevenlerini derin üzüntüye boğdu. Sarı hem tiyatro hem de dizi dünyasına katkılarıyla anılacak ve unutulmaz bir sanatçı olarak hatırlanacak