Gazeteci Fatih Altaylı’nın Teke Tek programına katılan Prof. Dr. Celal Şengör, yayın esnasında ‘Sen şimdi Carl Sagan’ı s… et’ ifadelerini kullanınca Altaylı reklam arası verdi.

HaberTürk TV’de Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek Bilim programına tarihçi Emrah Safa Gürkan, yer bilimci Prof. Dr. Celal Şengör ve evrimsel biyolog ve Evrim Ağacı kurucusu Çağrı Mert Bakırcı konuk olarak katıldı.

“Sen tarihçisin, sen şimdi Carl Sagan’ı s… et…”

Yayın esnasında tarihçi Emrah Safa Gürkan, Amerikalı gökbilimci ve astrobiyolog olan Carl Sagan hakkında konuşurken gökbilimcinin isminden başka bir şeyini bilmediğini ifade etti. Yayın esnasında ABD’li Carl Sagan’ı eleştiren Prof. Dr. Celal Şengör ise reklam arasına girildiğini düşünerek Emrah Safa Gürkan’a döndü ve kendisinin tarihçi olduğunu söyleyerek ‘Sen şimdi Carl Sagan’ı s… et’ ifadelerini kullandı.

4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme 4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme

Ünlü yer bilimcinin bu gafının üzerine programın moderatörü olan Fatil Altaylı hızlı bir şekilde reklam arası verilmesini söyledi. Prof. Dr. Celal Şengör ise yayında olduklarına şaşırarak reklam arasına zaten gidildiğini düşündüğünü aktardı. Ünlü yer bilimci Prof. Dr. Celal Şengör’ün canlı yayın esnasında söylediği sözler sosyal medyanın gündemine bir anda düştü. Bazı kullanıcılar Prof. Dr. Celal Şengör’ün bu gafını komik bulurken bazı kullanıcılar ise ünlü yer bilimci Prof. Dr. Şengör’ün bu gafını kendisine yakıştıramadıklarını dile getirdi ve ünlü profesörü eleştirdi.