Akıllara kazınan filmlerin fenomen baş karakterini kendilerini canlandıran oyuncularla özdeşleşmiş durumda. Hatta öyle filmler var ki yerine asla başka bir oyuncuyu koyamazsınız.

Yapı ve Yapı İnşaat Hangi İhaleleri Aldı! Yapı & Yapı Firmasının Devletten Aldığı İhaleler Hangileri? Hasan Yeşildağ Yapı ve Yapı İnşaat Hangi İhaleleri Aldı! Yapı & Yapı Firmasının Devletten Aldığı İhaleler Hangileri? Hasan Yeşildağ

Akıllara kazınan filmlerin fenomen baş karakterini kendilerini canlandıran oyuncularla özdeşleşmiş durumda. Hatta öyle filmler var ki yerine asla başka bir oyuncuyu koyamazsınız.

Peki bu karakterlerin neredeyse başka oyuncular tarafından oynanacağını biliyor muydunuz? Daha mı iyi olurdu yoksa daha mı kötü? Buna bakıp siz karar verin.

İşte karşınızda kimisi rolü kabul etmediği için başka oyuncuya giden, kimi de kabul etmese başka oyuncuya gidecek o roller;

Heathers (1988)

Şimdi gözlerini kapayın ve bir Amerikan kara komedi gençlik filmi olan ve pek çok ödül alan Heathers filminde Winona Ryder'ın canlandırdığı Veronica Sawyer karkateri yerine Jennifer Connely'i düşünün. Tercihiniz kimde olurdu?Star Wars (1977) 

Dünyayı kasıp kavuran Star Wars film serilerinin ilk Han Solo'su Harrison Ford'un karakterini Al Pacino canlandıracaktı. Evet yanlış duymadınız.. Aman tanrım bunu düşünebiliyor musunuz? Sizce sonuç nasıl olurdu?Bu Nasıl Sarışın (2001)

Oldukça başarılı ve eğlenceli bir romantik komedi filmi olan Legally Blonde yani Türkçe vizyon ismi ile Bu Nasıl Sarışın filminde Reese Witherspoon'un canlandırdığı Elle Woods karakterini Christina Applegate canlandıracaktı. Kesinlikle Reese'in yerine hayal bile edilemiyor.Titanic (1997)

Müziği hala akıllarda olan fenomen romantik drama Titanic filminde, Jack'i yer olmasına rağmen yanına çıkartmayan ve okyanusun ortasında donarak ölmesine neden olan Kate Winslet'ın canlandırdığı Rose karakterini Claire Danes canlandıracaktı.Notebook (2004)

İşte buna çok şaşıracaksınız. Çünkü romantik Notebook filminde Rachel McAdams'ın canlandırdığı Allie Hamilton karakterini bir dönemin dünyayı sallayan yıldızı Britney Spears canlandıracaktı.Precious (209)

Precious filminde Gabourey Sidibe'ın canlandırdığı Precious karakterini Jennifer Hudson canlandıracaktı.Forrest Gump (1994)

En iyi filmler arasında gösterilen Forrest Gump filminde  Tom Hanks'in karakteri az daha John Travolta'ya gidiyordu. Bir an gözünüzde canlandırabildiniz mi?Pretty Woman (1990)

Romantik komedi filmleri arasında özel bir yere sahip olan Pretty Woman filminde tatlı kadın Vivian Ward karakterini Julia Roberts yerine neredeyse Molly Ringwald canlandıracaktı.Almost Famous (2000)

Almost Famous filminde Russell Hammond karakterini canlandırması için Billy Crudup yerine Brad Pitt düşünülmüş.Monster's Ball (2001)

Monster's Ball filminde Leticia Musgrove karakteri ise neredeyse Halle Berry yerine Vanessa Williams'a gidiyormuş.