Futbolseverler, başarılarıyla son 15 yıldır futbolun zirvesinde yer alan Arjantinli Lionel Messi ile Portekizli Cristiano Ronaldo ikilisi arasındaki kıyasıya rekabete tanklık etti. Futbol tarihinin en iyi futbolcuları arasında gösterilen iki oyuncunun ay

Beşiktaş, Atletico Madrid'i 2-0 Yenerek Hazırlık Maçında Galibiyetle Ayrıldı Beşiktaş, Atletico Madrid'i 2-0 Yenerek Hazırlık Maçında Galibiyetle Ayrıldı
Futbolseverler, başarılarıyla son 15 yıldır futbolun zirvesinde yer alan Arjantinli Lionel Messi ile Portekizli Cristiano Ronaldo ikilisi arasındaki kıyasıya rekabete tanklık etti. Futbol tarihinin en iyi futbolcuları arasında gösterilen iki oyuncunun aynı döneme denk gelmesinin futbol adına büyük bir kazanç olduğu belirtiliyor. Attıkları goller, dominant oyunları, ulaşılması zor istatistikleri ve rakip futbolcuları çaresiz bırakan futbollarıyla bu iki yıldızın hangisinin daha iyi olduğu üzerine tartışmalar yapılıyor.Sadece futbol dünyası değil siyaset ve sanat dünyasını da ikiye bölen konu hakkındaki bir açıklama da efsanevi atlet Usain Bolt'tan geldi. Jamaika adına dünya rekorları kıran ve tarihin en iyi atletleri arasında gösterilen Usain Bolt, Messi-Ronaldo tartışmasına ilişkin kendi görüşünü paylaştı.


"Ronaldo çok takımda oynadı"


Gönlünün Arjantinli yıldız Messi'den yana olmasına rağmen "Greatest Of All Time" (Tüm zamanların en büyüğü) olarak Ronaldo'yu seçtiğini söyleyen Bolt, bu görüşünün nedenini açıkladı. Ronaldo'nun Manchester United günlerinden beri dikkatini çektiğini kaydeden Bolt, "Kendini çok fazla takımda kanıtladı. Messi ise sadece bir takımda oynadı" ifadelerini kullandı.


Şampiyonlar Ligi'nin fatihleri!


Usain Bolt'un da katıldığı "Messi mi daha iyi Ronaldo mu?" sorusu yıllardır futbol gündemini meşgul ediyor. Cristiano Ronaldo'nun Real Madrid forması giydiği dönemde zirve yapan bu mücadele yıllarca sürdü. İki futbol yıldızı, Şampiyonlar Ligi ve La Liga'da defalarca karşılaştı.Her iki oyuncu da Real Madrid ve Barcelona formasıyla 4'er defa Şampiyonlar Ligi'nin kazandı. Dünya futbolunun en büyük futbol karşılaşması olan ve El Clasico olarak adlandırılan Barcelona-Real Madrid maçlarında defalarca karşı karşıya gelen ikili, futbol tarihine geçecek anların yaşanmasını sağladı.