2019'dan beri dünyaya belli aralıkla sinyal gönderen FRB 190520 isimli radyo sinyalinin sırrı sonunda çözüldü.

Uzun süredir gizemini koruyan, birçok tartışmayı da beraberinde getiren FRB 190520 isimli radyo sinyali, iddialara göre 3 milyar ışık yılı uzaklıkta bulunan bir cüce gezegenlerden geliyor.

Bilim insanları, uzayla ilgili çalışmalarına devam ederken 2019'dan bu yana gelen gizemli radyo sinyallerin de kaynağını araştırıyorlardı ki sonuçları ortaya çıktı.

Son yılların en dikkat çekici kozmik olaylarından olan ve tekrarlayan bir radyo sinyalinin kaynağını bilim adamları tespit etti.

Tespit edilen yüzlerce sinyalin yaklaşık yüzde 5'inin tekrarlandığı bilinirken, FRB 190520 ise keşfedildiğinden bu yana aktif kalan tek sinyal olma özelliğine sahipti.

Gök bilimciler bu tür sinyalleri daha önce de geldiği yere kadar takip edebilmişti ancak bunları neyin ürettiği ise hala bir sır.

Çaya Zam Geldi Sosyal Medya Kahkahaya Boğuldu! Erdoğan'ın Çayları Geri Topladı! "Çayı Geri Ver" Videosu Gündem Oldu! Çaya Zam Geldi Sosyal Medya Kahkahaya Boğuldu! Erdoğan'ın Çayları Geri Topladı! "Çayı Geri Ver" Videosu Gündem Oldu!